LABONFOIL Portatif Tetkik Aygıtı

Portatif Tetkik Aygıtı LABONFOIL 

Tamamen otomatik LABONFOIL, akıllı aygıtlarla bağlantı kurarak maliyetsiz ve portatif labarotuvarlar oluşturmak ve çeşitli rahatsızlıkların tetkik ve tespitini yapmak için tasarlanmıştır.

8 ülkedeki 13 partneri kapsayan ve Avrupa Projesi’nin bir parçası olan LABONFOIL, çip temelli labarotuvar teknolojisini temel almış ve akıllı kartlar ve portatif okuyuculu deri yamalarını kullanmaktadır. Kartlar ve yamalar, silikon yerine folyo kullanılarak imal edilmiş ve böylelikle maliyette azalma ve test sonuçlarında güvenilirlik ve doğruluk derecesinde artış yakalanmış. Folyodan üretilen kartlar çeşitli kimyasal maddeleri tespit edebiliyor ve kart okuyucusu bu bilgileri kablosuz bağlantı yoluyla bilgisayara ya da akıllı telefonlara gönderebiliyor.

LABONFOIL Portatif Tetkik Aygıtı
LABONFOIL Portatif Tetkik Aygıtı

LABONFOIL şu an için üç adet akıllı kart ve özel bileşenlere tepki verecek şekilde tasarlanan deri yamalarını kullanıyor. Deri yamaları kokain tüketimini tespit edebiliyorken, akıllı kartlar kolon kanseri, gıdalardaki bakterileri ve deniz suyundaki fitoplankton seviyesini tespit edebiliyor.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here