Lefutur, girişimcileri bekliyor

Lefutur, girişimcileri bekliyor
Lefutur Bayilik Şartları

İlk mağazasını açtıktan sonra iki yıl içinde dünyanın 33 farklı şehrinde 40 mağazaya ulaşan Lefutur, Türkiye çapında franchise veriyor. Lefutur, ürünleri ile insanlar üzerinde yarattığı mutluluk verici etkiyi, yeni iş ortaklarıyla tüm Türkiye’ye yayacak. İki yılda 20 mağazaya ulaşmayı hedefleyen firma, mağazayı yönetecek perakende sektöründe tecrübeli girişimciler arıyor. İlk mağazasını 2001 yılında Moskova’da açan Lefutur, 6 yılda 6 ülkede 100’ün üzerinde mağazası ile faaliyet gösteriyor. Kalitesi, tasarımı ve işlevselliği ile ürünlerini ilginç ve eğlenceli hediyelik eşya arayanların beğenisine sunan Lefutur’un Türkiye’de ise 3 mağazası ve çeşitli alışveriş merkezlerinde 6 standı bulunuyor. Lefutur, sıra dışı, zeki ve eğlenceli ürünleri ile farklı olmayı ve trend yaratmayı seven insanlara hitap ediyor. Lefutur’da, yumurtlayan çalar saatten konuşan fotoğraf albümüne, saatli sehpadan müzikli pasta servis bıçağına, sigara bıraktırma aletinden meyve soyma makinesine kadar 250 çeşitten fazla ürün yer alıyor.

Lefutur Bayilik Şartları
Lefutur Bayilik Şartları

Hedef, 2 yılda 20 mağazaya ulaşmak
Türkiye’deki ilk mağazasını Mayıs 2006’da açan Lefutur, gördüğü yoğun ilgi karşısında müşterilerinin ihtiyaçlarına özel yanıtlar veren mağaza konseptini tüm Türkiye çapında franchise vererek genişletmeye karar verdi. Bu bağlamda franchise çalışmalarına hız veren Lefutur, 2008 yılı sonuna kadar 20 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Lefutur, girişimcilere ise sektör deneyimi ve başarılı franchising geçmişi sayesinde farklı bakış açıları ve alternatif çözümlerin yanı sıra bir çok pazara hitap eden rekabet avantajı yaratacak benzersiz ürünler, yüksek kar marjı ile çalışma imkanı, ortaklarının ticari ve lojistik organizasyona ait tüm sorunlarının çözümünde tam destek imkanı sunuyor.

Danışmanlık desteği

Firma, mağazanın açılabileceği konumlar ile ilgili danışmanlık desteği de sağlıyor. Belirlenen faaliyet bölgesi göz önünde bulundurularak fizibilite çalışmasının yapılması ve gerekli sermaye, ödeme koşulları, yatırımın ne kadar sürede geri döneceği gibi bilgileri de veren Lefutur’un franchise’larına sağladığı diğer imkanlar ise şöyle: “Mağaza dekorasyon ve otomasyon altyapısı desteği ile bedeli franchise tarafından karşılanmak kaydıyla, Lefutur’e özel hazırlanmış altyapının kullanım izni. Mağazanın açılım aşamasında iş planının oluşturulması için destek. Personel, ürün ve sistem kullanım eğitimi. Gerektiğinde franchise’ın ürün bazındaki problemlerine anında çözüm getirilmesi. Mağaza içi ürün yerleşim ve sergileme desteği. Tanıtım faaliyetleri organizasyon desteği. Mağaza personelinin Lefutur merkez mağazalarından birinde staj imkanı.”

Franchise’da öncelik deneyimli girişimcilerin
Bunun karşılığında firma, franchise adaylarında da birtakım özellikler arıyor. Perakende sektöründe ve franchise açılacak bölgede tecrübeye sahip ve mağazayı bizzat yönetecek girişimciler arayan Lefutur, aynı zamanda girişimcilerin dinamik ve titiz işletme kültürüne sahip olmasını istiyor. Minimum 3 yıllık franchise sözleşmesi ve mağazanın açılacağı mekânın sahibi olma ya da uzun süreli kiralamış olma şartı arayan firma, franchise kontrat sahibi hariç her 25 m2 başına minimum 1 personel çalıştırma ve işletme sermayesine ilişkin teminat verebilme koşulu arıyor. Mağazanın bağlı olduğu bir şirket yapısı da isteyen Lefutur’un aradığı mağaza özellikleri ise şöyle: “Popüler alışveriş merkezleri veya ana alışveriş caddelerinde 60-100 m2’lik bir alan olacak, park yeri sorunu olmayacak, mağaza Lefutur tabelasının konulabileceği alana sahip olacak, mağazanın geniş bir vitrini ve ADSL üzerinden online bağlantı altyapısı olacak.”

4 YORUMLAR

  1. BAŞKENTTE BÖYLE FARKLI BİR İŞ DÜŞÜNÜYORDUM VE SİZ ÇIKTINIZ KARŞIMA ANKARADA BAYİNİZ YOKSA BİR AN ÖNCE GÖRÜŞELİM
    0544 392 16 50

  2. ürünleriniz hakkında bilgi almak istiyorum.
    Benimde böyle bir iş yapmak amacım. Farklı ürünler satmak istiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here