Legolarla Bina Yapacaklar

Legolarla Bina Yapacaklar 1

Kite Bricks adlı şirket, lego tarzı beton bloklarla bina yapmayı amaçlıyor.

kitebricks

Son 50 yılın en popüler oyuncaklardan olan lego, bir çok iş koluna örnek olmuştu. Şimdi de bir inşaat şirketine örnek olan Lego, daha önce oluşturduğu Lego Serious Play adlı programlar, ürün tasarımcılarının fikirlerini değerlendiriyor. Kite Bricks Lego tasarımdan yola çıkarak hazır beton bloklar imal etmeyi ve ucuz ve çabuk kurulan binalar üretmeye hazırlanıyor.

Smart Brick adı verilen ürün oldukça güçlü ve bir lego parçası gibi görünen parçalardan oluşuyor. Üst tarafında lego parçalarında olduğu gibi çıkıntılar ve alt tarafında girintiler bulunan ürün iç içe geçerek oldukça sağlam bir yapı oluşturabiliyor. Bunun yanında çelik çubuklarla desteklenen yapı, normal bir binadan çok daha sağlam ve güvenli oluyor. Ayrıca kablo ve boru sistemleri için farklı bloklar üretilebilen üründe bir binanın yapımı normalden çok çok daha kısa bir sürede gerçekleştiriliyor.

kitebricks2

Hala prototip halinde olan ürün ileride büyük işler başarılabileceğinin sinyalini veriyor. Smart Bricks ile, zamandan, enerjiden ve boşa gider büyük miktarda malzemeden tasarruf edilebileceğini belirten şirket bina yapım işinin de robotlarla yapılabileceğini belirtti.

Şirket şu anda, projenin hayata geçmesi için yaklaşık 3 milyon dolarlık bir yatırıma ihtiyaç duyduklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here