Little Caesars 30 yeni bayilik verecek

Little Caesars
Little Caesars

Little Caesars, Türkiye’deki en büyük franchise atılımını yapmaya hazırlanıyor. Marka, başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere 2013 sonuna kadar 30 yeni şube açmak için yeni bayilikler verecek.

Türkiye’de Çelebi Holding bünyesinde bulunan Little Caesars, yeni bayiliklerle önümüzdeki iki yılda şube sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor. Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Genç, Türkiye’deki en büyük franchise atağına hazırlandıklarını belirterek, özellikle caddelerde şubeleşmeyi tercih ettiklerini kaydetti.

Little Caesars’ın Türkiye’de şu anda 79 noktada faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Genç, “2015 sonunda 150 noktaya ulaşacağız” dedi.

Yatırımın geri dönüşü 36 ayda

Tüm şubelerin büyüklüğünü minimum 80 m2 olarak belirlediklerini anlatan Genç, “Bu ölçünün altındaki mekânları kabul etmiyoruz. Standart bir restoranın anahtar teslim maliyeti ise 220 bin Dolar + KDV. Royalty payını ise yüzde 6 olarak belirledik. Yapılan yatırımın geri dönüşü ortalama 36 ayı buluyor” dedi.

uygun gördükleri yatırımcıları sekiz haftalık genel bir eğitime aldıklarını söyleyen Genç, “Yatırımcılara operasyon detayları konusunda pratik ve teorik eğitimler veriyoruz. Eğitimin tamamlanmasından sonra operasyonel ve yönetsel sorumluluk testleri yapıyoruz. Yüzde 90 başarı halinde sertifika alan kişilerle çalışmaya başlıyoruz. Her şubemizde üçü yönetici olmak üzere ortalama 12 personel görev yapıyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here