London Cafe

London Cafe Franchise Bilgileri 2019

Markamız % 100 franchising operasyonudur. Açılmış şubelerin tamamı franchise’lara ait olup, açılacak şubelerde franchise’dır. Merkez, hedefler, üretim, eğitim, yenilik, denetleme ve kaliteyi rekabetçi koşullarda satın almayı yönetir.
Servis Tipi
İki tip servis sistemimiz mevcut; self servis ve masaya servis. Bulunduğumuz lokasyonun ihtiyaçlarına yönelik olarak uygun servis tipi seçilir.
Ürün Grupları 
Ürün gruplarımızı başlıca; dünya kahveleri, yaprak çaylar, tatlı ve pastalar, unlu mamuller, aperatifler ve destekleyici yiyecek grupları
Konum, İşyeri ve Adaylar Hakkında
Hedef Bölge
Türkiye’nin her noktası, eşit hedef alanlarımız içerisinde. Yurt dışında büyüme operasyonlarımız devam ediyor. Doğru şahıs ve şirketlerle yurt içinde ve yurt dışında  franchise olarak ilerlemeye devam ediyoruz.
Uygun Yatırım Alanları
Türkiye’nin her noktasında 100,000 ve üzeri nüfusa sahip il ve ilçeler cafe yatırımı için uygundur. Bu nüfus trafiğini barındıran noktalardaki, AVM’ler, şehrin popüler ve kalabalık caddeleri, yeni yerleşim bölgeleri, site ve konut projelerinin yoğunlaştığı alanlar yatırım için uygun alanlardır.
Aranan İşyeri Özellikleri
Minimum 100 m2 ve üzeri kapalı alan, minimum 40 m2 ve üzeri açık alan, 6m cephe genişliği, rakiplerimize mümkün olduğunca yakın noktalarda ki dükkanları tercih ediyoruz. Detaylı fizibilite, ilgili lokasyon tespitinden sonra yapılmaktadır.
Franchise Adaylarında Aranan Özellikler
Franchise adaylarının, iddialı, çalışkan iyi iletişim becerilerine sahip, sistemine güçlü bir şekilde bağlı, sunulan iş modelini uygulayabilecek, yenilikleri takip eden, yatırım gücüne sahip, proaktif ve istekli adaylar olması gerekmektedir.
Ürünler, Ödemeler ve Verilen Destekler Hakkında
Ürünlerin Tamamı Merkezden Mi Geliyor?
Evet. Tüm şubelerde lezzet bütünlüğü sağlamak ve ideal cost maliyetini yakalayabilmek için zaten böyle bir sistem gerekli. Yiyecek grubunda bulunan tüm ürünler hazır ve süslenmiş bir şekilde gelir. Sistemimizin usta ihtiyacı yoktur. Yada yiyecek ürünleri için dışarıdan satın alma ihtiyacı da yoktur. Stok sayılı ürünler gelir, stok sayılı çıkışlar olur. Menümüzde bulunan bütün içeceklerin ham maddeleri tarafımızdan gönderilir. Bu ürünlerin kullanım ölçüleri gram – oran – pompa ve diğer değerlerde ayrıntılı reçeteler ile sunulur..
Merkez Ödeme Sistemi
Merkeze yapılacak ürün ve hizmetlerin tamamının ödeme işlemleri peşin olarak gerçekleşir. Aynı zaman da, bayi adayının DBS ( Doğrudan Borçlandırma Sistemi ) hesabı açması gerekmektedir.
Verilen Destekler
Yer Seçimi Desteği
Lokasyon Analizi
Mimari Proje
Bölge Koruma
Açılış Öncesi Eğitim ( Sistem ve Ürün Eğitimleri )
İşletme ve İş Geliştirme Kitapçığı
Hijyen ve Sanitasyon Kitapçığı
Ürün Reçeteleri Kitapçığı
Gıda ve Sarf Malzeme Temini
Pazarlama
Sürekli Eğitim destekleri de bu bedel kapsamındadır.
Mimari Projede Uygulama Desteği
Merkez olarak temel hedefimiz yatırımınızı düşürmek ve karlılığınızı arttırmak. Sistemimizde anahtar teslim proje yapabildiğimiz gibi, bayi daha düşük yatırım yapabileceğine inanıyorsa, projeye sadık kalmak kaydıyla mimari uygulamayı kendisi yapabilir. Ancak bu uygulama, yalnızca inşaat dekorasyonu ve mekanik alt yapıyı kapsar. Konsept ve hizmet bütünlüğü açısından, makine parkuru ve oturma gurupları merkezden gönderilecektir.
Franchise Şartları ve Karlılık
Franchise Giriş Bedeli
Franchise Giriş Bedeli 60,000 TL + KDV’dir.
Ortalama İşletme Sermayesi
350,000 TL ve üstü.
Reklam Katılım Payı
Reklam katılım payı almıyoruz. Bayilerimizin reklam çalışmaları, kendi bünyemizdeki reklam departmanı ile yönetiyoruz.
Franchise Kullanım Bedeli
Ciro üzerinden %3 + KDV
Karlılık, Gıda Maliyeti
Gıda maliyeti %25′ dir. İşyeri kira giderleri, sair giderler, personel maliyetleri ve diğer ayrıntı maliyetlerinizin toplamının, hedeflenen cironun %50’sini aşmayacak şekilde planlanması isteriz. Bu sayede minimum %25 net karlılık elde edilir.
Yatırım Geri Dönüş Süresi
Yatırımınızın geri dönüş süresi ortalama 18 – 24 ay arasındadır.
Şube Yönetimi ve Kazancının Önemi
London Cafe, bayilerine, kanıtlanmış bir iş modeli, kapsamlı eğitim ve işletme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için devam eden destek sunacak; dolayısıyla masaya getirmeniz gereken şey doğru tutum ve yetenek olacaktır.Her bayimizin, “marka için büyükelçi” olduğu gerçeği ile her noktayı aynı özen ile destekliyoruz. Bizim, London Cafe markasını riske edecek aynı zaman da bize inanan birinin sermayesini riske edecek bir özgürlüğümüz yok ! Eğer siz de  kazanmaya hazırsanız, karşılaşacağınız en doğru markayız. Marka karmaşasında yanlış yönlenmek, umduğunuz sonuçları size vermeyebilir, unutmayın ki ; “ doğru başlamazsanız, doğru bitiremezsiniz “
Yetkili Firma
Authorized Franchisor for Turkey :
Bee Medya İletişim Hizmetleri Reklam Pazarlama Ticaret Sanayi Limited Şirketi
Vergi Dairesi : KARŞIYAKA
Vergi Numarası : 160 070 24 16

0232 502 0047
0538 0 828 828
bayilik@londoncafe.com.tr
BESTE PARK-TEL