Londra’da Silikon Vadisi Girişimcilik Kursu

Londra'da Silikon Vadisi Girişimcilik Kursu 2

Dünya’nın en büyük iş dünyası enstitülerinden Stanford Üniversitesi  bu Sonbahar’dan itibaren girişimcilik kurslarını Londra’da da vermeye başladı.

london_2423609k

Stanford Ignite adlı ünlü girişimcilik eğitimi Eylül ayından beri Londra’da verilmeye başlandı. Stanford Üniversitesi Google’ın da başlangıç aşamasında projesinin geliştirildiği kurum.

 


Sponsorlu Bayilik Teklifi

Panino Pizza Bayilik

Bilinen ünlü üniversiteler, sınırlarını da aşarak farklı ülke ve şehirlerdeki öğrencilere, kendi kampüslşerinde bulunmayan eğitimleri vermek için girişimlerde bulunmaya başladı. Bunun sonucunda çevrimiçi dersler ve online kurslar da sıkça görülmeye başlandı. Ancak bu haberimizdeki konumuz bilinen yöntemlerden biraz daha farklı.

Stanford Üniversitesi, kalitesi ve çalışma yöntemleri ile ünlü olmuş ve adeta markalaşmış çalışanlarını bir rock grubu gibi turneye çıkarmaya ve dünyanın farklı ülkelerinde eğitim verdirtmeye hazırlanıyor.

Londra’da başlayan eğitimler, Londra’yı bu eğitim ağının ilk Avrupa ülkesi olarak ön plana çıkardı. Eğitim ağına New York, Banglore ve Bejing gibi şehirler daha önceden katılmıştı.

Stanford, dünyanın en değerli ve kaliteli üniversiteleri sıralamasında ilk 5’te bulunuyor. Bu açıdan bakıldığında bu kadar ön planda olan bir üniversite için alınan kararlar da radikal olarak görülüyor.

_81608436_stanfordignitebeijing4

Dekan yardımcısı Bethany Coates, “Bu eğitim turnesi tüm çalışanlarımızın içinde bulunan ve yapmak istediğimiz bir deneyim ve biz eğitimciler belirli iş dallarında değil her türlü alanda gelişim ve çalışma göstermeliyiz, buna emlakçılık, yiyecek, gazetecilik gibi her yönden alanlar dahildir.” dedi.

Coates konuşmasına, Stanford üniversitesinin geleneklerini ve eğitim sistemini diğer ülkelerde de tekrarlayarak başarımızın sırrını ve yöntemlerimizi göstererek, aynı zamanda yeni şeyler öğrenmeye de açık olarak devam etmek istiyoruz dedi.

Eğitim kursunun ücreti ise 10 bin dolar olarak belirlendi. Her ne kadar oldukça yüksek bir mebla gibi görünse de Amerika Birleşik Devletlerinde bu denli ünlü ve kaliteli bir eğitimi almak en az 100 bin dolardan başlıyor. Stanford Üniversitesinde eğitim görmek için öğrenciler her yıl bu miktarda parayı ödemek zorunda kalıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here