Makale yazarak internetten para kazanmak

Eğer iyi bir yazarsanız web sitesi olan insanlar için makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Birçok web sitesi sahibi sitelerini güncel tutmak zorunda olduklarının farkındadır ancak sürekli yeni içerikler oluşturmak için yeterli zamanları yoktur. Bu sebeple onların yerine yazacak insanları işe alırlar.

Makale yazarak internetten para kazanmak

Bir içerik yazarı olmak için izlenecek adımlar

1. Serbest çalışma sitelerine bir profilinizi gönderin. İlgi alanlarınızı ve uzmanlık seviyenizi belirtin.
2. Aynı serbest iş bulma sitelerinde yazarlık işleri arayın ve bu işlere başvurun.
3. Yazarlık iş ilanlarını Google’da aratın.
4. Site sahiplerine eğer yazar arıyorlarsa sizin yazarlıkyapabileceğinizi söyleyin.

Makale yazarak ne kadar para kazanabilirim?

İçerik yazarlığı işinde yazdığınız makalenin uzunluğu ve uzmanlığınıza göre 1$ ile 10 $ arasında para kazanabilirsiniz. Eğer kendi uzmanlık alanınızda bir makale yazıyorsanız özel yüksek ücret talebinde de bulunabilirsiniz. 2.Yazma konusunda yeni olsanız bile yazdığınız makaledeki her 100 kelime için 0.50 $ ve fazlası para alabilirsiniz. Bu fiyatlandırmalar yaptığınız anlaşmalara göre ve yazacağınız sürelere göre artış gösterebilir.

Seolu makale yazımı

Makale yazmak işinizde bir artı olabilir ama seolu makale yazmak ve makalenin yayınlanacağı yerde seo kurallarına göre veriyi girmekte size çok büyük bir artı kazandırır. Örneğin yazı içerisindeki kalın kelimeler, altı çizili kelimeler, italik yazılan kelimeler ve linklerin doğru konulduğu yerler bahsettiğimiz seolu yazma konusuna örnek olabilir. Bir diğer notta makalenin başlığıda çok önemlidir. Eğer bu konuda iyi olabilirseniz müşterinizde çok olabilir.

Makaleleri nereden bulacağız?

İşte en çok sorulan sorulardan birisi. işte size Makale yazma teknikleri
1- Türkçe içerikte olmayan makaleleri yabancı içeriklerden okuyarak yeni bir makale yazabilirsiniz.
2- Facebook, Google Plus ve diğer sosyal ağlardan yazacağınız konunun uzmanlarından bilgiler toplayarak yeni makaleler yazabilirsiniz. Bu konuda gayet nazik olmanız gerekiyor.
3-Eski kaynakları araştırmakda size bu konuda yardımcı olabilir.
4-Tv izleyerek yeni makaleler yazabilirsiniz. Buradaki kayıtların bir çoğu internetde yer almaz.

Makale yazarken hangi konuları seçmeliyiz.

Sağlık, Teknoloji, Ekonomi ve Spor haberleri üzerine konular bulabilirsiniz. İş alacağınız siteler çoğu zaman size neler istediğini zaten söyleyecektir.

Makale işlerinin yapıldığı siteler

Makale işlerinin yapıldığı sitelerden bazıları aşağıda listeler halinde sıralanmıştır. Bunların haricinde bir çok web sitesine bu konuda başvuru yapabilirsiniz. R10.net ve Fuub.net ‘te makale yazdırmak isteyen bir çok kişiyi bulabilirsiniz.

Kaynak: www.morfikirler.com

Genel Bayilik Başvuru Formu :

18 YORUMLAR

 1. merhaba gizli ilimler sitesinde makale yazmak isteyen arkadaşlar arıyorum önce siteye üye olupsiteyi
  siteyi incelemesini istiyorum
  yazma kabiliyeti olan arkadaşlar aramakdayım.
  end_39@hotmail.com

 2. Parayla makale yazdırmak isteyen arkadaşlar tatlialem.net adresine gelebirler ful özgün makaleler yazılır

 3. Bir süredir makale yazma işinde bulunan oluşumumuz için yazar arkadaşlar aramaktayız. Sistemimiz kısa bir süre sonra devreye girecek ve tamamen güvenli olarak yazdığınız makalelerden kazandığınız parayı sisteminizde otomatik olarak görebileceksiniz. Şu anda mail üzerinden iş teslimi yapmakta ve mail üzerinden tamamlanan işlerin geri dönüşünü alarak manuel olarak kazanılan parayı tutmaktayız. Sitemizin tam anlamıyla devreye girmesinden sonra işleri sistem üzerinden alabilecek ve tamamladığınız işlerin ücretlerini sistemde görebileceksiniz. İletişim için bizimmakale@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 4. Merhaba, bir site buldum makale yazarak para kazanıyorsunuz istediğiniz konuda makale yazabilirsiniz. Konu yada sayı sınırı yok yazdığınız makale kopya testinden geçtikten sonra satışa çıkıyor ve satılınca paranız hesabınıza geçiyor. http://www.makalekutusu.com tavsiye ederim.

 5. 1. cepuygulamalar.com sitemize google playden doğaçlama yaparak konu yazabilecek arkadaşlar arıyorum konu başı 1 tl. konular google da aratınca bulunmaması ve tamamen özgün olması gerekmektedir.
  2. okulegitimi.com sitemize yardımcı arkadaşlar arıyoruz.
  iletişim deismail@hotmail.com

 6. Siyaset’den ekonomi’ye gündem’den geçmişe dair bir çok alandaki tez’lerimi insan’lığa fayda sağlayacak her türlü olayı makale halinde yansıtmayı, kelimelere adeta dans ettirerek yazacağımızı idda ederim. ( Lakin insalığa yarar sağlayacak periyotlarda) ahmet14_14@hotmail.com

 7. Merhaba

  Site içerikleriniz, Makale ihtiyacı, Google Seo amaçlı kullanacağınız tüm site içeriklerinizde yardımcı olabilirim…

  Referanslarım aşağıdaki şekildedir..ve daha fazlası bulunmaktadır birkaç örnek sadece.. aşağıda gördükleriniz yazdığım makale örnekleri ve referanslarıdır.

  http://www.makaleara.com/blog/genel/gece-kiyafeti-secimi/
  http://www.cankirihaliyikama.com/cankiri-hali-yikama-temizleme.html

  http://hastane.com.tr/saglik/gebelik-haftasi-hesaplama.html
  http://www.guzelliksirlari.gen.tr
  http://www.atasehirnakliyat.com
  http://www.camasirim.com
  http://www.sondakikahaberleri.com

  Makale Ücretleri
  100 kelime: 1,5 Tl
  150-200 Kelime: 2,5 Tl
  200-250 Kelime: 3 Tl
  250-300 Kelime: 3,5 Tl
  300-350 Kelime:4 Tl Tl şeklinde devam etmektedir

  guner.yesim@hotmail.com

  Saygılarımla

 8. Merhabalar Elektrik-Elektronik mühendisiyim alanımla ilgili hertürlü makale yazabilirim şu anda da zaten çalıştığım firmanın bültenine ve birkaçtane sektör dergisine makale yazmaktayım ilgilenenler kenan.ugur@hotmail.com adresine mail atıp irtibata geçebilirler.Teşekkürler

 9. selamlar. bende spor, şiir yazıları gibi konularda makale yazmak istiyorum. ilgilenler mail adresime mesaj atsın.

 10. selamlar unıversıte ogrencısıyım aynı zamanda cocuk gelışımı mezunuyum geleneksel el sanatları ve cocuk gelışısımı hakkında makaleler yazmak ıstıyorum ılgılenenler lutfen benı arayın. 05423816041

 11. Merhaba arkadaşlar şuanda makale yazarak para kazanma sistemimiz üzeridne çalışıyoruz ve ön kayıtları topluyoruz eğer sizde kazanmak isterseniz lütfen jesusakpinar@gmail.com a bu konu için mail atın gerekli bilgilendirmeyi yapalım. Teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here