Markafoni, Avrupa’nın Girişim Oscarları olarak anılan Europas ödülünü aldı

sinaafra
Sina Afra

Markafoni Europas ödülü alan ilk Türk internet şirketi oldu. Her yıl Avrupa’nın en iyi girişimlerini seçen Europas, Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü Markafoni’yi En İyi MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) girişimi seçti ve Markafoni, Europas ödülü alan ilk Türk internet şirketi oldu. 20 farklı kategoride ödül dağıtılan Europas’ta Markafoni, halk seçimi kategorisinde ise Avrupa çapındaki 616 şirket arasından üçüncü oldu.

Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü Markafoni, yurtdışında da başarılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Her yıl Avrupa’nın en iyi girişimlerini belirleyen, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden Europas’ta Markafoni, En iyi MENA (En İyi Orta Doğu ve Kuzey Afrika) girişimi seçildi. Böylece Markafoni, Europas ödülü alan ilk Türk internet şirketi oldu. Avrupa’nın dikkat çeken girişimlerine ödüllendiren Europas önceki senelerde de müzik dünyasında devrim yaratan İsveç merkezli Spotify ve dünyanın önde gelen sosyal ses paylaşım platformu SoundCloud’a ödül vermişti.

Halkın seçimi kategorisinde üçüncü oldu!
Global bir e-ticaret markası olma yolunda ilerleyen Markafoni’nin Europas’taki tek başarısı bu ödülle de sınırlı değil. Markafoni, 300 binden fazla oy kullanılarak belirlenen halkın seçimi kategorisinde ise Avrupa çapındaki 616 şirket arasından üçüncü oldu.

Avrupa’nın en iyi girişimlerini bu isimler belirledi!
Bu yıl 1000’den fazla girişimin başvurduğu Europas’ta 616 girişim uzun listede yarıştı. 200’den fazla girişim de 20 farklı kategoride kısa listeye kaldı. Kısa listeye kalan girişimler, Kleiner Perkins, Accel, Index, Google Ventures, Crunchfund, YouTube ve Youniversity Ventures Kurucusu Jawed Karim, Wonga Kurucusu Errol Damelin, Bebo ve Monkey Inferno Kurucusu Michael Birch, Cloudflare Kurucusu Matthew Prince, Melek Yatırımcı Troy Carter, Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal ile TechCrunch, The Next Web, Venturebeat, Reuters gibi mecralardan gazetecilerin bulunduğu jüri tarafından değerlendirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here