Master Franchise Veren Firmalar

Master Franchise Veren Firmalar
Franhcise

Master Franchise Veren 18 Firma

Dünyada başarıları kanıtlanmış ama Türkiye’ye henüz gelmemiş birçok franchise şirketi var. Bunlar Türkiye’nin artan cazibesini izliyor ve iyi bir fırsat bulmaları halinde hemen adım atmayı planlıyorlar, ilk adımı da birlikte hareket edecekleri bir master franchise ile atmak isteyen bu şirketleri araştırdık. İzlerine ulaştığımız Amerika’dan İngiltere’ye, İtalya’dan Avustralya’ya kadar bulundukları ülkelerin alanlarındaki en güçlü bu 18 şirketle, Türkiye’ye girmeye hevesli 10 şirketin Türkiye planlarını araştırdık.

Dünyada öyle bir Türkiye modası başladı ki ülkemizde faaliyet yürütmeyen yabancı şirketler için bu durum mutlak bir eksiklik olarak görülüyor artık. Hele Avrupa’nın durgunluktan bir türlü çıkamadığı, ABD’de yeteri kadar büyümenin yaşanamadığı şu dönemde Türkiye, adeta şirketler için bir can simidi gibi… Çünkü hemen her kesimden şirket Türkiye’de bir şekilde bulunmayı en önemli gündem maddelerinden biri olarak görüyor.

Ekonomist zaman zaman yaptığı gibi bir kez daha araştırma projeksiyonlarını bu ülkelere tuttu ve yeni genişleme-büyüme perspektiflerinde Türkiye’nin önemli bir yer almaya başladığı şirketleri buldu.

Yalnız bu şirketlerin özelliği, bugüne kadar Türkiye’ye hiç adım atmamış olmamaları. Bulundukları pazarlarda çok güçlü olmalarına karşın bugüne kadar Türkiye’ye gelmemiş olan bu şirketler, artık ciddi bir şekilde Türkiye pazarında var olabilmenin stratejilerini kuruyor.

Her biriyle tek tek görüşerek bilgilerini topladığımız 18 şirket, Türkiye lisansını ya da distribütörlüğünü vermek için başvurularınızı bekliyor. İtalyan dondurmasından ev bakım hizmetlerine, ABD’nin en büyük aile restoran işletmecisine kadar çok farklı alanlarda faaliyet gösteren bu şirketlerin Türkiye lisansını alan girişimciler, altyapılarını kurduktan sonra kendi bayilik teşkilatlarını da kurabilecekler. Bu şirketlerin yanı sıra, Türkiye’ye girmeye hevesli 10 şirketi de araştırdık. İşte girişimcilere başarı hikayesi yazabilecekleri beyaz bir sayfa açabilecek bu şirketler, faaliyet gösterdikleri alanlar, iletişim bilgileri ve koşulları…

Master Franchise Veren 18 Firma

1- Denny’s Master Franchise Verecek

2 bin 200 restoran, ayda 29 milyon müşteri ve 2 milyar dolar ciro… Dünyanın bir numaralı aile restoranı olarak kabul edilen Denny’s, 1953’ten bu yana müşterilerine hizmet veriyor. Kunılduğunda bir donut zinciri olarak faaliyet gösteren hatta ismi de Danny’s Donuts olan Denny’s, bir süre sonra üç öğün yemeğin verildiği klasik bir aile restoranına dönüştü. Denny’s’in de en önemli özelliği bu. Oldukça geniş bir menüde çocuktan yaşlıya herkese hitap eden bir hizmeti, hoş bir ambiyansla sunuyor oluşu… Akşam yemeğinden sonra Dennys bir bara dönüşüyor.

1981’de bininci restoranını açan şirket, 2010’da sayıyı 8 ülkede 2 bin 100’e yükseltti. Son yıllarda büyümesini Amerika dışına çıkaran şirket, Çin, Japonya, Kanada, Yeni Zelanda, Meksika, Porto Riko ve Kosta Rica’da faaliyet gösteriyor. Denny’s’i Türkiye lisansını satmak için uzun zamandır yatırımcı aradıklannı söyleyen şirket danışmanı William Bili Edwards, mayıs ayı içerisinde bu amaçları için İstanbul’a hem kenti incelemek hem de olası yatırımcılarla görüşme yapmak için geleceğini de vurguluyor.

Internet adresi: www.dennys.com Email: [email protected]
Devamı

1 YORUM

  1. İnternet Üzerinden PART TİME İŞ ve EK GELİR İmkanı
    http://is.gd/bizimlecalismakAYRICALIKTIR
    Benzersiz Kazanç Planı —- Rakipsiz Kalite!

    Sizin için güzel bir fırsat olabilir,evinizden ek gelir olarak başlayıp,büyük kazançlara ulaşabilirsiniz.

    Sadece linke tıklayıp,çıkan formu doldurup,her gün internet üzerinden yapılan tanıtım toplantılarından birine katılmanız yeterli olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here