Mayonez İsrafını Azaltan Şişe Geliştirildi

Mayonez İsrafını Azaltan Şişe Geliştirildi

Dünyaca ünlü mayonez üreticisi HELLMANN’S yeni geliştirdikleri şişe ile mayonez israfını %60 oranında azaltabildiklerini açıkladı.

enhanced-6933-1434989337-1

Ünlü mayonez üreticisi şirket HELLMANN’S tarafından yapılan bir araştırma ile, eski model şişelerin içindeki mayonezin tamamının kullanılmasına uygun olmadığını ve şişelerin tamamen boşalmadan kullanılmaz halde çöpe gittiğini belirledi. Bu konu hakkında çeştili araştırma ve çalışmalar yapan firma yeni geliştirdiği mayonez şişesi tasarımı ile, mayonez israfını %60 oranında azaltabiliyor.

Yapılan araştırma ile sadece Amerika’da bir hafta içinde HELLMANN’S mayonezlerinin şişelerde hapsolarak çöpe giden kısmının yaklaşık yarım ton ağırlığında olduğunu hesap eden firma, bu konuda müşterilerinden de çeşitli mesajlar aldıklarını ve bu nedenle konu hakkında araştırmalar yaptıklarını belirtiyor.

Konu hakkında Euromonitor International adlı araştırma firması ile ortaklaşa bir araştırma yapan HELLMANN’S yetkilileri, yeni geliştirilen şişenin, paket üreticisi Sidel, şişe kapağının ise Ermo adlı firma ile ortaklaşa geliştirildiğini belirtiyor.

Yeni geliştirilen şişe ile hem tasarruf yapılacağı hem de üretilen mayonezin israfının azalacağı söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here