Medicine Timer ilaç kutusu

İlaç kapsülünden yola çıkılarak tasarlanan ürünün plastik olması öngörülmüş ana gövdenin iç kısmında bulunan gövdeden ayrı düşünülen termos kısmı ise şeffaf plastik olarak düşünülmüştür.

Gövde üzerinde bulunan iki adet yatay kuşak ve istenildiğinde bardağa su doldurulmasını sağlayan su butonu için led aydınlatma düşünülmüştür
alt kısımda ise bardak ve ilaç haznesi öngörülmüştür.

Bardağın ve ilaç haznesinin bulunduğu kısım normalde gizli konumda bulunmaktadır. Raylı olarak düşünülen bu kısım itilerek ulaşılacak şekilde tasarlanmıştır. Termosun kapağının üzerinde bulunan tepe kısmında ise 4 farklı ilacın bulunduğu ve bir kanal ile ilaç haznesine bağlanan ilaç kutusu, ekran ve kontrol tuşları ile alt kısma yerleştirilmiş 3 adet AAA boyut pilin bulunduğu pil yuvası bulunmaktadır.

Yine istenilen durumda ilaçların kanala iletilebilmesi için tepe noktasında dört farklı ilaç için ayrı ayrı butonlar düşünülmüştür. İlaç kutusunun kapağının ise şeffaf plastik olması düşünülmüştür. İlaç kutusuna dört farklı ilaç yerleştirilir ve kontrol ekranı yardımı ile her bölme için alarm tarih ve saatleri ayarlanır alarm her gün her ay veya her hafta ya da istenilen bir periyotda ayarlanabilir.

Ayrıca istenirse alarm çaldığında bardağa su konulması ve ilaç kutusundaki ilacın ilaç haznesine iletilmesi de sağlanabilir bu işlev manuel olarak da yapılabilmektedir.


Tasarımcı Hasan Taştan
Yıldız Teknik Üniversitesi
Mimarlık Bölümü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here