Medikal Stok Sistemi İle Yılda 1 Milyon Dolar Tasarruf

LendMed adıyla geliştirilen medikal stok teknolojisi ile hastanelerin yılda 1 milyon dolar tasarruf edebileceği öngörülüyor.

lendmed-medikal-tasarruf

LendMed, sağlık merkezleri ve hastanelerin, ihtiyaç duydukları her cihaza sahip olamamalarından dolayı, kiralama işlemi yapmalarının ve bu nedenle oluşan maliyetlerin önüne geçmeyi amaçlayan bir sistem.

Tıbbi cihazlar oldukça pahalı olabilmekte ve bu nedenle de her hastane ya da sağlık merkezinin her cihaza sahip olması mümkün olamamaktadır. Hastaneler genel olarak bu cihazlara ihtiyaç duyduklarında kiralama yöntemi ile, ihtiyaç duydukları cihaza sahip olan merkezlerle ya da firmalarla anlaşma yaparak büyük bir maddi yükün altına girmektedirler.

LendMed adlı sisteme üye olan hastane ve sağlık merkezleri ise, sahip oldukçarı tüm araçları, en küçükten en büyüğe sisteme kaydetmektedirler. Ellerinde bulunmayan bir cihaza ihtiyaç duyduklarında ise sistem üzerinden bir ilan oluşturarak, cihaza sahip merkezlerin görmesini sağlamakta ve en uygun anlaşmaları yapabilmektedirler. Bu aşamadan sonra tek yapmaları gereken cihaz için bir nakliyat firması ile anlaşmak olacaktır.

Sistem ayrıca, gereksiz kiralama işlemlerinin de önüne geçebilmekte ve hangi cihaza ne kadar ihtiyaç duyulduğunu ve ortaya çıkan maliyetleri hesaplayabilmektedir. Bu hesaplamalara dayanarak sağlık merkezi cihazın satın alınmasına karar verebilmektedir.

Sistem üzerinden ayrıca fatura kesim işlemi de yapılabiliyor. Üretici Sayfası

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here