Memur olma yaşı 30’dan 35’e çıkıyor

9

Maliye Bakanı Şimşek, kendi bakanlığına bağlı birimlerde kamuya sınavla eleman alma yaşını 30’dan 35’e çıkardığını açıkladı.


Memur olma yaşı: Şimşek, Twitter’dan 3 ayrı mesaj yayınladı.
Memur olma yaşı: Şimşek’in ilk mesajı: “Bugünkü sohbetimizin asıl konusu bir çok arkadaşımızın, vatandaşımızın merakla beklediği bir konuda bir müjde olacak”


Memur olma yaşı: Şimşek’in ikinci mesajı: “Bakanlığıma bağlı birimlerde kamuya sınavla eleman alma yaşını 30’dan 35’e çıkarıyorum


Memur olma yaşı: Şimşek’in üçüncü mesajı: “İlgili birim yönetmeliklerindeki 30 yaş sınırının 35 olmasına ilişkin yönetmelik değişikliklerini imzalayarak Başbakanlığa gönderdim”


Memur olma yaşı: Şimşek’in dördüncü mesajı: Ümit ederim ki yakın zamanda Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra sınava girme yaşı Bakanlığı’mda 35 olarak uygulanacaktır.


Memur yaşı ile ilgili Şimşek son twitinde ise şu bilgilere yer verildi:
Son sohbetimden bu yana sınava alınmada yaş sınırının yükseltilmesi hususuyla ilgili binlerce talep ve soru geldi. Ben de bu talepleri dinleyerek bakanlığımda bu genel beklentiye karşılık bulmaya ve çözüm üretmeye çalıştım.


Yönetmeliklerinde değişiklik yaptığım meslekler Bakanlığımda aşağıda sırayla yazacağım birimleri kapsıyor: Maliye Müfettişleri, muhasebat kontrolörleri, milli emlak kontrolörler, mali suçları araştırma uzmanları, Devlet bütçe uzmanları, Maliye Müfettişleri, muhasebat kontrolörleri, milli emlak kontrolörler, mali suçları araştırma uzmanları, Devlet bütçe uzmanları,maliye uzmanları, Devlet muhasebe uzmanları, Devlet malları uzmanları, muhasebe denetmenleri, milli emlak denetmenleri, muhasebe uzmanları, milli emlak uzmanları.


Ülkemizde doğuştan ortalama yaşam beklentisi Ak Parti hükümetleri döneminde arttı. Yaş düzenlemesi bu konuyla da ilişkilendirilebilir. Ayrıca şunu da ilave edeyim ki memuriyete alım yaşını yükseltmenin bütün kamuda uygulanması için azami bir gayret sarfediyorum. Umut ediyorum ki yakın bir zamanda bütün kamu kesiminde işe alınma yaşı istisnasız 35’e yükseltilir.Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here