Messenger Kapanıyor Kullanıcılar Skype’a yönlenecek

Anlık mesajlaşma uygulaması Messenger, koltuğunu dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Skype’a bırakıyor. Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma uygulaması Windows Live Messenger’ın kapanış tarihi belli oldu. Microsoft Live Messenger üzerinden yapılan duyuruya göre, 8 Nisan 2013’ten itibaren Windows Live Messenger kapatılacak.

MESSENGER HESAPLARIYLA SKYPE KULLANILACAK

300 milyon kullanıcı yine kendi hotmail hesaplarından Skype 6.0 ile oturum açabilecek. Yeni hesap açacak kullanıcılar sadece “@outlook.com” üzerinden hesap alabilecek. Dosya alışverişi, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi iletişim hizmetlerini içinde barındıran Skype üzerinden, istenildiğinde belli bir ücret karşılığında telefon görüşmeleri yapılabiliyor.

Skype
Messenger

Kullanıcılar ayrıca Skype üzerinden Facebook hesaplarına da bağlanabiliyor. Skype, Türkiye’de çok fazla kullanılmayan, fakat dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı, rakiplerine fark atacak hızlılık ve özellikleri bulunan bir anlık mesajlaşma programı olarak biliniyor. Microsoft’un Skype’I Mayıs 2011’de 8.5 milyar dolara satın aldığı belirtilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here