Micro Drone İle 2.7 Milyon Dolar Kazandılar

Micro Drone İle 2.7 Milyon Dolar Kazandılar

Dünyanın en küçük uçabilen Drone quadcopteri Micro Drone, Indiegogo’da muhteşem bir gelişim göstererek 2.7 milyon dolarlık fon elde etmeyi başardı.

micro-drone

Günümüzün en eğlenceli ve en yaygın teknolojilerinden biri olan drone’lar giderek daha da gelişmeye devam ediyor. Micro Drone adlı ufak drone cihaz, sahip olduğu muhteşem özelliklerle müşterilerin dikkatini çekmeyi başardı.

Bilinen dronelara göre oldukça küçük olan ve bu sayede daha kolay taşınabilen Micro Drone, boyutlarına rağmen muhteşem bir görüntü kalitesine sahip. Cihaz HD görüntüler yakalayabiliyor ve kaydedebiliyor.

Micro Drone, otomatik dengeleyiciye sahip bir cihaz. Bu sayede çektiğiniz videolar herhangi bir sarsıntı ve titreme olmadan çekilebiliyor. 4 yönlü motorları sayesinde hızlı bir şekilde tepki verebilen cihaz anında ter yöne doğru uçabiliyor. Oldukça ufak olmasına rağmen Micro Drone, saatte yaklaşık 70 kilometre hızla uçabiliyor. Cihazın kontrol menzili ise yaklaşık 100 metre.

Micro Drone’un görüntü özellikleri ise yine boyundan beklenmeyecek ölçüde iyi. Cihaz canlı yayın yapmaya imkan sağlayan bir kamera sistemine sahip. Kumandasnda bulunan ekran ile her an görüntüler canlı olarak izlenebiliyor. 1280 x 720 HD görüntüyü 30fps ile kaydedebiliyor. Ayrıca çeşitli sosyal medya entegrasyonu da bulunuyor.

Ürünün kampanyası Indiegogo üzerinde bitmiş durumda ancak satın alma imkanı halen daha devam etmekte. Satış fiyatı olarak ise 175 dolar belirlenmiş. Ürün Sayfası

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here