Microsoft, Windows 10’u Ücretsiz Veriyor

Microsoft, Windows 10'u Ücretsiz Veriyor

Teknoloji devi Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’u ücretsiz verecek.

20150121190444-microsoft

Teknoloji devi Microsoft, yeni geliştirdiği Windows 10’u Windows Phone satın alan müşterilere ücretsiz dağıtacak. Bu yolla Microsoft’un akıllı telefon piyasasından pay alma yolunda bir kampanya başlatmış olduğunu belirten ekonomistler, Windows 10’a sahip olmak bir çok insanın Windows Phone satın alabileceklerini belirtiyor.

Microsoft işletim sistemi departmanı yöneticisi Terry Myerson, sonbaharda piyasaya sürülecek yeni işletim sistemine, sadece telefon satın alanlar değil, Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi satın almış olan müşterilere 1 yıllık versiyonun da ücretsiz verileceğini belirtti.

Bu durum aynı zamanda Microsoft’un işletim sistemini bir seferlik satış yerine abonelik yöntemiyle satışa sunabileceği yönünde düşüncelere yol açtı. Windows 10’un 1 yıllık versiyonunun olması gelecekte işletim sistemi kullanıcılarının yıllık satın alma işlemi yapması gerekebileceğini düşündürmekte.

Bunun yanında Windows 10 ile birlikte telefonlarda bulunan Cartona adlı sesli komut robotunun da işletim sistemlerinde kullanılacağı ve yakında tanıtılacağı belirtildi.

Microsoft, hem yeni işletim sistemini tanıtmak hem de akıllı telefon piyasasından pay almak gibi büyük planlara sahip dev bir şirket. Bunun yanında dünyadaki akıllı telefon piyasasında söz sahibi olmak pek te kolay değil. Her geçen gün yeni bir firma bu piyasaya girmeye çalışırken Apple, Samsung, Lg, Sony gibi firmalar pazarın en büyük paydaşlarından. Eğer bu firmalarla baş edilmek isteniyorsa Microsoft’un gerçekten iyi bir telefonla piyasaya çıkması gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here