Mifold Çocuk Koltuğu Fikri 1.165.451 Dolar Yatırım Topladı

Mifold Çocuk Koltuğu Fikri 1.165.451 Dolar Yatırım Topladı
Mifold Çocuk Koltuğu

İş Fikri Mifold Çocuk Koltuğu

Trafik kazaları dünya üzerinde dünya üzerinde en büyük ölüm nedeni olarak görülmektedir. Bu kazalarda ölümlere sebebiyet veren en büyük etken kemer kullanımıdır. Emniyet kemeri kullanan kişiler trafik kazalarında büyük ihtimal ile sadece yaralı olarak kurtulabiliyorlar. Ancak emniyet kemeri kullanmayan kişiler araç dan dışarı fırlayarak ve etrafa çarpmaları sonucu hayatlarını kaybediyor.

Mifold Çocuk Koltuğu
Mifold Çocuk Koltuğu

Çocuklar da ise bu durum biraz daha farklı. Boyları ve vücutları daha küçük oldukları için ne kadar emniyet kemeri taksalar da tam anlamıyla koruma sağlayamıyorlar. İşte bu durumu ortadan kaldırmak için bu ürün geliştirdi. Ürünün avantajlarından bir tanesine de taşınabilir boyutlarda olması. Üçlü kilit sistemine sahip olan akıllı bebek koltuğu kaza sonucu bebeğin savrulmasını ve bir yerlere çarpmasını engeller.

Koltuk 4 ile 12 yaş arası çocuklar için geliştirilmiştir.Hem daha rahat oturuş imkanı sunan mifold indiegogo yatırımcıları tarafından tam destek aldı. Tam tamına indiegogo’dan 1.165.451 dolar yatırım toplamayı başaran proje kazancının yüzde beşini vakıflara bağışlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here