Mini Golf Sahası İşletebilirsiniz

  76

  Türkiye’de alternatif sporlara olan ilgi yeni iş modellerini de beraberinde getiriyor. Zira artık pek de ‘ata sporu’ olmayan spor dallarına karşı ilgi her geçen gün artıyor. Bu sporlardan biri de şüphesiz golf. Golf otellerinin sayısı her geçen gün artarken, bu otellere gitme imkanı olmayan ancak golf oynamak isteyenler için ‘mini golf sahaları‘nın kurulmaya başlandığını görüyoruz.

  Mini Golf Sahası
  Mini Golf Sahası

  Türkiye’de bu golf sahalarının üreticisi olan bir firma var. Bu golf sahaları aynı zamanda kazançlı bir iş fırsatını da vaat ediyor. Bunun yanı sıra mini futbol sahaları da son zamanların en gözde girişim alanlarından biri. AVM’lerin sayısının hızla artmasıyla bu alanda da yeni sahalar açılıyor.

  10 GÜNDE 8 BİN KİŞİ GOLF OYNADI

  Mini Golf, 100-120 metrekare alana dokuz çukurlu bir mini golf sahası. Otellerde, okullarda, sosyal tesislerde, cafe veya restoranlarda, kreşlerde, AVM’lerde kurulabiliyor.
  Sopaları, topları, bayrakları, skor kartları, sopa saklama dolabı dahil kurulumu 16 bin 500 TL. Az bir sermaye ile tesis sahibi olmak mümkün. Ancak bu iş modelinde işletmecilik becerisi büyük öneme sahip. Zira, kreş ve okulları dolaşarak sahaya davet etmek, okullar ya da kurumlar arası turnuvalar düzenlemek, kısaca bir farkındalık yaratmanın önemine dikkat çekiliyor.

  Aylık getirisi ise 10 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor. Oyun
  ücretleri ortalama 5 ile 10 TL arasında değişiyor. Örneğin, AVM’lerde günde 200 kişi oyunu rahatlıkla oynayabiliyor. Mini Golf Kurucusu Özkan Türkan, “İzmir’de ilk dört ayda 10 bin kişi mini golf oynadı. Bunun yanı sıra sadece İzmir Enternasyonel Fuarı’nda 10 gün içinde 8 bin kişi oyun oynadı” diyor.

  3 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here