Mini Melts Türkiye’ye geldi

Ünlü boncuk dondurması 4 TL’ye Türkiye’de de satılacak.
Eksi 187 derecede şoklarak üretilen ve görüntüsü leblebiye benzeyen Amerikalıların ünlü ‘boncuk dondurması’ Mini Melts, Türkiye’de üretiliyor.

AMERİKA’nın ünlü ‘boncuk dondurması’ Mini Melts Türkiye’ye geldi, Çorum’dan Erzincan’a kadar bayilik talebi aldı. Eksi 187 derecede şoklanarak yapılan, içinde hiç hava olmayan ve görüntüsü leblebi tanelerine benzeyen Mini Melts, başta Amerika olmak üzere İngiltere’den Çin’e kadar dünyanın birçok ülkesinde satılıyor. İstanbul’daki fabrikasında üretimine başlanan Mini Melts, haziranda piyasaya çıkacak. Boncuk dondurmanın 50 gramlık bir kutusu 4 TL’den satışa sunulacak.

Özbekistan’da gördü
Mini Melts’i Türkiye’ye getirenler ise Kanada’da yaşayan Türk yatırımcı Alpaslan Dağoğlu ve ortağı Nihat Yangır. İnşaat ve elektrik taahhüt işlerinde faaliyet gösteren ikiliden Dağoğlu, Özbekistan’a bir iş gezisi sırasında Mini Melts’i görüyor ve Kanada’ya döndüğünde Amerika’daki merkezle iletişime geçiyor. Türkiye ve çevresinde büyüme kararı alan Mini Melts yetkililerinin bu talebe sıcak bakmasıyla da Dağoğlu ve Yangır’ın kurduğu Minimaks Gıda şirketine hem Türkiye’nin hem de Romanya Bulgaristan, Yunanistan ve Rusya’nın üretim ve dağıtım hakları veriliyor. Minimaks Gıda Dış Ticaret Şirketi Genel Müdürü Şeref Şenler, İstanbul Dudullu’daki fabrikalarında üretime geçtiklerini, ürünlerin haziran başında piyasada olacağını söyledi.
Kendi pazarımızı yaratacağız
AMERİKA’DA ‘Rüya dondurma’ diye tanınan Mini Melts’in gerek üretim tekniği gerek tadıyla piyasadaki diğer dondurma üreticilerinin ürünlerinden çok farklı olduğunu belirten Şenler, ‘Bizim amacımız, mevcut dondurma pazarından pay almak değil. Bugüne kadar dondurma yemeyenlerin de dahil olduğu farklı bir pazar yaratmak’ dedi. Eksi 187 derecede üretildikten sonra -40 derecede satışa sunulan boncuk dondurmanın erime ve akma yapmadığını belirten Şenler, ‘İnsan vücudu 36 derece. Eksi 40 derecede satışa sunulan bir ürünü, dilinizin üstüne koyduğunuzda bambaşka bir tad veriyor. Bu yüzden de rüya dondurma deniliyor. Dondurma ile birlikte üzerine konulmak üzere, patlayan şeker de veriyoruz. Bu da boncuk dondurmanın cazibesini ve tadını artırıyor’ dedi.

Pamuk Helvalı çeşidi bile var
MİNİ Melts boncuk dondurmanın, vanilya, çikolata, muz, çilek, frambuaz, fıstık, pamuk helva ve naneli çikolata olmak üzere toplam 8 çeşidi bulunuyor. Mini Melts’in farklı bir ürün olması sebebiyle iletişim çalışmalarının da iddialı olacağını belirten Minimaks Dış Ticaret Şirketi Genel Müdürü Şeref Şenler, ‘Büyük organizasyonlarda sponsorluklarımız da olacak’ dedi.

İlk yılımızda 120 noktaya ulaşacağız
DUDULLU’daki fabrikalarının günlük üretim kapasitesinin 1.5 ton olduğunu belirten Şenler, kademeli olarak bu rakamı 3.5 tona çıkaracaklarını söyledi. Toplam yatırımın 7-8 milyon doları bulduğunu ve yıl sonuna kadar 231 bin kilo dondurma satmayı hedeflediklerini ifade eden Şenler, 2009 sonu itibarıyla 18 milyon TL ciro öngördüklerini anlattı. Franchise ile büyümeyi öngördüklerini ve ilk yıl için 120 noktaya ulaşmak istediklerini anlatan Şenler, ‘İstanbul ve Ege bölgesi ilk hedefimiz. Amacımız alışveriş merkezleri ile kalabalık caddelerde standlarımızla yer almak. Daha şimdiden franchise sayımız 50’ye ulaştı. Çorum’dan Erzincan’a kadar talep alıyoruz’ dedi.
Kaynak: Ekoayrinti.com

13 YORUMLAR

 1. ömer özer kardeş sen türkiyede yaşamıyon galiba nerenin leblebisi meşhur?erzincan ve çorum :) getirilen ney leblebi yani diğer tabiriyle boncuk dondurma…azıcık memleketten haberin olsa anlardın niye o tabirlerin kullanıldığını :)

 2. Ankara franchise başvuruları için info@ruyadondurma.com adresine mail gönderebilir. Ürünü tatmak isterseniz 365 AVM, A CITY AVM, BAHÇELİEVLER 7.CAD. ŞAMDAN PASTANESİ, BİLKENT CENTER REAL AVM adreslerindeki standlarımızı ziyaret edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 3. mini melts ile ilgilenen herkese tesekkurler. bayilik şartları icin info@minimaks.net veya ssenler@minimelts.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

  yorum yapan nur hanıma şunu belirtmek isterim ki tabiki yurt disindan biseyi getirip satmak marifet degil ancak ekonomik krizin oldugu dunyada yeni bir is kolu acip bu uretimi turkiyede gerceklestirmek, bu yil icin 200 onumuzdeki yil 600 kisiye is saglamak ulkemiz icin yararli oldugunu dusunuyorum, ayrica ulkemizde yaptigimiz bu uretimin dogu avrupada 5 ulkeye satisi gerceklestirilecektir.

  kendinizi yenileyin agiz tadinizi mini melts ile tadlandirin.

 4. Frinchise şartlarınızı öğrenebilirmiyim Ümraniye alemdağ cd.lokasyon olarak düşünüyorum,saygılar

 5. burda herkes talep eklemiş ama birde şu açıdan bakmak gerek ,niye yurt dışındaki ürünleri ülkemize taşıyoruzda ,bir nevi ithalattırdır bu, aynı çabayı kendi ürünlerimizi tanıtmak adına sarfetmiyoruz?

  yurt dışından yeni bir ürün getirmek farklılık değildir.bende çıksam yurt dışına burda olmayan bir çok ürün bulurum,önemli olan kendi ekonomimizi iyileştirmeye çalışmak ,paramızı dışarıya saçtığımız yeter..

  ben girişimci diye ,kendi memleketinin ürünlerini dışarıya tanıtana derim, hazıra konana değil..

 6. Franchise bedeli,şartları nelerdir.nasıl bayilik alınır.Ürünü deneme şansımız var mı? çengelköyde ist.da bayilik almak istiyorum .

 7. merhaba ankarada ikamet etmekteyim bayilik talebinde bulunmak bulunmak istiyorum.değişik ilgi çekici bir ürün.

 8. Çorumdan erzincan a kadar nasıl bir tabirdir :) Edirneden Van a kadar,isatnbul dann ığdır a kadar dese anlayacağız.
  Uzaklık desen ölçüt değil,gelir düzeyi,şehrin gelişmişliği desen ölçüt değil nasıl bir tabirrdir bu.
  İnsan Türkiyeye bu kadar mı yabancı olur :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here