Mirayım Kozmetikten dünyanın ilk alkolsüz limon kolonyası

İzmirli kozmetik firması Mirayım, dünyada ilk kez alkolsüz limon kolonyası geliştirdi. ‘Nivay’ markasıyla piyasaya çıkan ürün, yerin kilometrelerce derinliklerinden gelen ve içinde insan sağlığı için pek çok yararlı mineral bulunan doğal sıvılar eklenerek üretiliyor.

Formülünde zararlı madde bulunmayan kolonya, çocuklar ve bebekler için bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Kalıcı parfümlü alkolsüz Nivay limon kolonyası, nemlendiriciliğinin yanı sıra antialerjik ve antibakteriyel özelliklere de sahip. Türk Patent Enstitüsü tarafından da tescillenerek koruma altına alınan buluş, alkole karşı alerjisi olan ve alkollü kolonya kullanmak istemeyenler için alternatif bir ürün olarak raflardaki yerini aldı.

Üretici firma Mirayım Kozmetik ve İlaç Sanayi Teknik Müdürü Nuh Aydın, bazı kozmetik ürünlerinde insan sağlığına zararlı olan, hatta körlüğe bile sebep olabilecek metil alkol kullanıldığını söyledi. Dini hassasiyeti olan ve tüketicileri sağlığa zararlı ürünlerden korumak için Ar-Ge departmanlarının uzun araştırmalar sonunda alkolsüz kolonyayı geliştirdiğini belirten Aydın, “Ürünümüz, düzenli kullanılırsa, ciltte canlılık ve tazelik hissi oluşur. Ürünün içindeki zengin mineraller cildi güzelleştirir. İçeriğindeki antibakteriyel maddeler de ciltteki bakterileri uzaklaştırıyor.” diye konuştu.

Alkollü limon kolonyalarının sebep olabileceği istenmeyen durumların giderilmesi ve alkolsüz kolonya kullanmak isteyenler için Nivay’ı ürettiklerini kaydeden Aydın, “Geliştirdiğimiz buluşla, limon kolonyası ile metil alkol ve kullanılabilecek alternatif alkollerin ortaya çıkarabileceği alerjik durumları ve olumsuz sonuçları ortadan kaldırıyoruz. Ayrıca, güzelliğine önem verenlerle, cildine düzenli bakım uygulamak isteyenler için Nivay, aynı zamanda etkili bir bakım kürü olarak da değerlendirilebilir.” dedi.

Alerjiye neden olmayan alkolsüz limon kolonyasının bebeklerde ve hassas cilt yapısına sahip olanların rahatlıkla kullanabileceğini vurgulayan Nuh Aydın, içeriğindeki özel formülü ile bakterilerin cilt üzerine yerleşmesini engelleyerek uzun süreli koruma sağladığına dikkat çekti. Ürünlerinin el, yüz ve boyunda düzenli olarak kullanıldığında cildi nemlendirerek kurumasını engellediğinin de altını çizen Aydın, şöyle konuştu: “Teninize pürüzsüz, canlı ve taze bir görünüm kazandırır. Limon çiçeklerinin kokusundan elde edilen kalıcı parfümü ile gün boyu ferahlatıcı bir etkiye sahip.”
Kaynak:Zaman

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here