Mısırlılar Bayilik Almak İstiyor

Mısır demokrasiye geçiş süreci yaşanırken fuarlar da devam ediyor. Kahire’de düzenlenen Kahire Defile Tekstil yaz mevsimi fuarına 8 Türk firması katıldı. Mısır’daki tekstil fuarında Türk firmaları yoğun ilgi gördü. Fuar’da Türkiye, Çin ve Suriye firmaları boy gösterdi. Fuarın ilk günü Türk malları gümrükten geçikmeli çıktı. Türk malları kalitesi ile Mısırlıların ilgisini çekti. Mısırlılar bayilik almak için masaya oturdular.

Mısırlılar Bayilik Almak İstiyor
Mısırlılar Bayilik Almak İstiyor

Kahire DHA Türk stantlarını gezdi fuar hakkında görüşlerini aldı. Çorap üreticisi Mustafa Sezgin,” Mısır’da talepler daha çok bayilik üzerine oluyor. Yalnız isteğimiz gibi toptancı şu an bulamadık. Perakende ve toptancılık üzerine istiyorlar. Ülkede gümrük işlemleri var” dedi.  Mustafa Bayram ise, “İlk günler kargo ile ilgili biraz sorunlarımız oldu. İlk gün mallarımız geldi. Müşteri katılımları çok güzeldi. Burada fuarlara ilgi var. Bol nüfus var. Memnun kaldık. Bayilik hususunda talep çok var onları ikili görüşmeler yaptıktan sonra karar vereceğiz. Şuan iyi görünüyor. Bayilik almak isteyenleri Türkiye’ye davet edeceğiz. Ümit verici” şeklinde konuştu.

Fuarı düzenleyen Tutku Tuncel’ de, “Kahire Tekstil fuarımızın 51’incisini gerçekleştiriyoruz. Türkiye’den 8 firmamız var. Firmalarımız fuardan memnun görünüyor. Ziyaretçi ve toptancı yönünden iyi bir reklam çalışması yaptığımız için fuar ile ilgili bir sorun yaşanmadı” dedi. Kadın giyim üzerine üretim yapan Necati Çuhadar, Mısır’da fuar katılımı beklendiğimizin üzerinde oldu. Çok mutluyuz. Güzel potansiyel var modeller beğenildi. Türk firması olduğumuz için ön plana çıktık. Bayilik isteyenler çok fakat daha karar vermedik” diye konuştu.

Çocuk pijaması üreten Eşref Geyik, “Mısır’a ikinci kez geliyoruz. İki fuarımız da güzel geçti. Güzel geçince mutlu oluyoruz. Türkiye’deki bütün firmaları Mısır’a davet ediyoruz. Mısır üretici ülke biz de üretici bir ülkeyiz ve kalitemiz yüksek kaliteyi gören Mısırlılar bize bakış açısı farklı oluyor. Mısır’da daha iyi bir yol alacağız. Fuardan iyi sipariş aldık” şeklinde konuştu. Milliyet – Mısırlılar Bayilik Almak İstiyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here