Mizu Akıllı Havlu istediği yatırımı aldı

Santa Monica ev aksesuarı kuruluşu olan Mizu Home, Mizu Havluları belirleyen yenilikçi bakteriler için Kickstarter kampanyasını başlattı. Mizu havluları, bakteri metabolitleri ile karşılaştıklarında renk değiştiren tescilli Solvatochromatic boyaları kullanıyor.

Şimdiye Kadarki En Yumuşak ve En Dayanıklı Havlu olarak lanse edilen Mizu Akıllı Havlu ilk yatırım için gereken 10 bin dolar barajını çok kısa sürede aştı. Projenin fon toplama sürecinin bitmesine 28 gün kala iş fikri 67 bin dolar yatırımı geçmeyi başardı. 18,27 ve 42 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulan havlular farklı boyutlarda satışa sunuluyor.

Mizu Akıllı Havlu Video Tanıtımı

Firma kurucusu Alexander, “Bu atılım teknolojisini, muhtemelen oluşturacağımız en iyi havlu ile birleştirmek istedik, yeterince çabuk kuruyamayan, kötü kokan, hapşurmaya neden olan havlularımızdan bıktık. Bu havlular çok pürüzlü ve rahatsız edici oluyor” diyor. Alexander açıklamasında “Bu nedenle havlu yapımında dünyanın önde gelen uzmanlarından işi öğrenmek için dünyanın havlu başkenti Imabari Japonya’ya gittik. Ne fark ettiğimiz, en yumuşak ve en dayanıklı Japon havluların çoğunun Sincan pamuğu ve bükümlü bir iplik örgüsü kullandığını gördük. Bu tekniklerin inanılmaz bir emicilik, dayanıklılık ve bulut benzeri yumuşaklığı sağladığını gördük ve sonuç olarak bilgilerimizi dünyayla paylaşmaktan heyecan duyuyoruz” şeklinde açıklama yapıyor.

Arizona Üniversitesi’nden yapılan bir araştırma, dışkıda bulunan zararlı bakterilerin mutfak ve banyo havlularının % 90’ında bulunabileceğini buldu. İlk Tuvalet Hijyeninden Dr. Peter Barrat, nemli banyolardaki kullanılmış havluların hayatı tehdit eden mikrobiyal hastalıkları teşvik edeceğini söyledi.

Mizu Akıllı Havlu

Mizu, her havlunun içinde önemli özelliklere sahip oldukları için bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

  • Bakterilerin Önlenmesi Teknolojisi – İlk etapta bakterilerin hayatta kalmasını önlemek için antibakteriyel ve hijyenik.
  • Bükümlü İplik Örgüsü – Kuruma süresini azaltmak ve mevcut bakteri üremesini en aza indirgemek için açık havaya maruz kalmayı en üst düzeye çıkarır.
  • Solvatochromic – Renk değişikliği bakteri metabolitlerini algılar, havlular yıkandığında uyarı verir.
  • Japon İşçiliği – Imabari, Japonya’daki dünya standartlarında bir teknikle üretilmiştir.
  • Rahatlık için Büyük Boy – Mizu Havlu 58 “by 30”, normal havlu boyutunun % 150’si kadardır.
  • Sintin Pamuk – Dünyadaki en iyi pamuk: benzersiz yumuşaklık, dayanıklılık ve emicilik.

Çoğu crowdfunding kampanyasının aksine, Mizu Havlu zaten kavramsallaştırılmış, prototip edilmiş, oluşturulmuş ve örneklenmiş durumda olduğu için çok hızlı bir şekilde fon toplamaya devam edecektir. Ürün ile ilgili bilgi almak isteyenler bu adresten  faydalanabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here