Mobil uygulamalar ile para kazanmak

Mobil uygulamalar ile para kazanmak
Mobil uygulamalar ile para kazanmak

Bu günlerde iPhone ve Android sitemleri için mobil uygulamalar oldukça popülerdir. Benim fikrime göre de bunun ana sebebi güzel mobil web sitelerinin yetersizliğidir. Kullanışlı ve sevilen bir uygulama güzel bir para kaynağı olabilir. Eğer bir mobil uygulama fikriniz varsa, ancak nasıl geliştireceğinizi bilmiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Mobil uygulamalar ile para kazanmak
Mobil uygulamalar ile para kazanmak

Son zamanlarda 14 yaşındaki bir çocuk Apple’ın Uygulama Mağazası için en popüler uygulamalardan birini yazdı. Bu uygulama için herhangi bir ücret uygulamadı. Ancak sadece 99 sent gibi bir ücret uygulamış olsaydı bile şimdi milyonları olabilirdi. Peki bu iPhone uygulamasını yazmayı nereden öğrendi? Tek yaptığı kütüphaneye gidip birkaç kitap okumaktı.

Eğer nasıl uygulama oluşturacağınızı öğrenmek istemiyorsanız ama yeni bir uygulama fikriniz varsa bu programı oluşturmaları için program geliştiricilerini işe alabilirsiniz. Bu rehberde bahsettiğimiz 3 sitede program geliştiricilerini
bulabilirsiniz: www.elance.com, www.guru.com, www.odesk.com . Uygulama yazma işi bu aralar trend olmuş durumda. Bu kişiler çok az ya da sıfır teknik bilgiyle program yazabilmektedir.

Mobile Apps
Uygulamalarınızı Apple Uygulama Mağazasında ya da Android Market’te satmak için bir ücret ödemeniz gerekebilir. Android için şu an bu fiyat 25 $ ve Apple içinse 99 $’dır. Ancak bu ücreti ödemeye fazlasıyla değer. Çünkü onlar sizin yerinize uygulamanızın pazarlamasını yapacak ve insanların bunu indirmesini sağlayacaktır.

Mobil uygulamalar yazarak para kazanmak için izlenecek adımlar:
1.Program geliştiricilerini işe alın ya da kendi uygulamanızı nasıl geliştireceğinizi öğrenin.
2.Uygulamanızı bütün yönleriyle test edin.
3.Program geliştiricisi olarak Google ya da Anroid’e başvurun.

Ne kadar para kazanabilirim?
Uygulamaların fiyatları farklılık gösterebilir ama düşük fiyatlarla başlayın. Bir uygulama için ortalama fiyat 1 $ ile 2 $ arasındadır. Eğer yazılımınız popüler olursa bu rakam yeterlidir, size binlerce dolar kazandırabilir.

3 YORUMLAR

 1. selam ben ersoy ben televizyon işinle ugraşiyorum benim sorunu şu yardimcı olun ben kendi adima site açmak ve bana ulaşan veya msj çeken kişilerden kontur kesilmesini istiyorum bu site uzerinde olmasini istiyorum bu konuda yardimci olurmsun

 2. Merhaba;

  Özellikle küçük yazılım evleri, reklam ve grafik ajansları, freelance çalışan tasarımcı, yazılımcı ve diğer herkesin mobil uygulamalardan para kazanmasını sağlayacak olan ve Ar-Ge’si tamamen Türkiye’de yapılan yerli bir ürünümüz var. Adı MobiRoller.

  MobiRoller kendi iPhone ve Android uygulamanızı -hiç kod yazmadan- dakikalar içinde kolayca yapmanızı sağlar. Web tabanlı kontrol paneli sayesinde uygulamanızın içeriğini ve tasarımını istediğiniz anda, hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

  Kendi uygulamanızı yapabilir veya müşterilerinize uygulama yaparak gelir elde edebilirsiniz.

  Daha fazla bilgi için : http://www.mobiroller.com

  İyi çalışmalar, bol kazançlar,
  Teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here