Mobil Video Oyun Salonları

Games2U Amerika’da çocuklar için uygulanmış bir iş fikri.
İş fikrinin ana çıkış noktası Amerika’daki nüfusun %50’sinin video oyunlarını oynaması ve ortalama her ay video oyunlarına, kişi başına ayrılan miktarın 98,60 $ olması. Amerika’da toplamda ise 18 milyar $ lık bir oyun sektörü bulunuyor.

Bu istatistikleri göz önüne aldığınızda ise çocuklara yönelik iş fikri oluşturmak gayet mantıklı. Games2U doğum günü partilerinden her türlü partiye kadar ulaşıp onları eğlendirmeyi amaçlayan bir kuruluş. İşin yapılış aşamasındaki ana fikir ise özel mobil oyun araçları ve oyun sistemleri kurmak. Bu mobil oyun araçlarında xbox, nintendo, sony ps3 ve düz ekranlar bulunuyor, bunlara ilave olarakda Paintball benzeri lazerli bir sistemde, sundukları hizmetin içerisinde.

Bu iş modelini kiralayıp çocuklarınızı sevindirmenin bedeli bir saatliğine 199 dolardır. Lazerli oyun sistemi 20 kişiye kadar oynanabiliyor. Araç içi oyun sistemleri ise 12 ile 16 kişiye kadar oynanabiliyor. Games2U’nun Amerika’daki franchise giriş bedeli ise 35.000 $ toplam yatırım 60.000 $ kadardır. Araç içinde çocuklara yönelik gıda satışı yoktur.
Türkiye’de böyle bir iş modeli oluşturmak gerçekten güzel para kazandırabilir. Sadece doğum günü kiralaması olarak değilde, işletmelere ( çay bahçesi, sahil kenarları vs… ) de kiralayarak yada bireysel ( park kenarında ) işleterek tek bir konuma bağlı kalmaksızın potansiyeli büyük yerlerde çok kazanç elde edebilirsiniz.

Firmaya internetten ulaşmak isterseniz www.g2u.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. BU İŞDE PARA VAR BU İŞE PARA YATIRAN KAZANIYOR GELİN SİZDE BİZE KATILIN
    HAYALİNİZDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE BİZE BÜTÇENİZ ÖLÇÜSÜNDE KATILIN. PARANIZ YOKSA GÖNÜLLÜ KATILIN MEMURUN EMEKLİNİN İŞÇİNİN ESNAFIN SANAYİCİNİN HAYALİNDEKİ KÖYÜ BİZ KURDUK SİZDE HELALİNDEN TARIMDAN AZ PARAYLA ÇOK PARA KAZANMAK İSTERMISINIZ ? İSTER BİR ERKEK DANAYLA İSTER BİN ERKEK DANAYLA ÜLKÜ EKO TARIM ÇİFTLİĞİNE KATILIN HELALINDEN KAZANIN HUZURLU BİR HAYAT SÜRÜN. CEVİZ DİKSEN ON SENE SONRA SANA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER MEYVE BAHÇESİ YAPSAN BEŞ SENE SONRA TİCARİ ANLAMDA PARAN DÖNER BİZİM SİSTEMDE İLK YILDA PARANIZ GERİ DÖNER 600 DÖNÜM TAPULU ARAZİMİZ 3 BİN ADET KAPAMA BADEM BAHÇEMİZ İÇİNDEN AKARSU AKAN 70 BİN DÖNÜMDE MERA HAYVANCILIĞINA UYGUN MERAMIZ VAR .facebook must19_@msn.com tell 0541 440 81 51

  2. Bu girişim başarılı olabilir fakat günümüzde özellikle İstanbul’da park sorunu bu işe büyük bir engel ve ayrıca sabit oyun salonları sahipleri de engel olabilir. Fakat geliştirilebilir bir girişim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here