Modüler Oyun Kontrol Cihazı Grifta

Eğer siz de bir oyun tutkunu iseniz Grifta adlı konsolu mutlaka denemelisiniz.

grifta

Oyun kontrol cihazları ilk üretildikleri zamanlardan beri pek te önemli bir değişikliğe ve geliştirmeye uğramadı. Değişen kontrol cihazları genelde daha farklı tuşlar, daha farklı tutacaklardan ibaret oldu. Ancak yeni geliştirilen Grifta adlı kontrol cihazı hem görünüş olarak hem de sahip olduğu teknik özellikler ve yeteneklerle adeta bir devrim yaptı.

Modüler bir cihaz olan Grifta, sağ sol üniteleri ile katlanarak farklı görevleri yerine getirebilen bir oyun kontrol ürünü. Cihazı klasik oyun konsollarında kullandığınız gibi kulanabilirsiniz. Ayrıca silahlı oyunlarda bir silah gibi kullanabilir, bir direksiyona dönüştürebilirsiniz. Ayrıca cihaz sadece oyun konsolları ya da bilgisayarlar için değil aynı zamanda akıllı cihazlarla da kullanılabiliyor. Sahip olduğu uzama çubuğu ile ise apayrı bir oyun deneyimi sunuyor.

grifta 2

Cihaz sökülüp takılabiliyor, bu sayede sadece sağ ya da sol üniteyi kullanarak bir silah işlevi kazandırılabiliyor. Cihazın bir diğer modu ise mobil cihazlarda kullanılabilen, mobil cihazların rahatsız dokunmatik kontrol sisteminden kurtulmanıza yarayan mobil sistemidir.

Cihaz Android, Playstation 3 ve 4, Xbox 360 ve One cihazlarla çalışabiliyor. Cihazın yakında farklı platformlara uygun versiyonlarının da geliştirilmesi bekleniyor. Cihaz Kickstarter kampanyası ile şu anda fon arayışı içinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here