Motorola Moto X ile Piyasaya Çıkıyor

Motorola Moto X

Motorola’yı 12,5 milyar dolara satın alan Google, bu marka altında ürettiği ve tamamen Amerika yapımı olan ilk akıllı cep telefonu Moto X ‘i tanıttı. Moto X, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle, 10 Megapiksellik kamerası ve 24 saatlik uzun ömre sahip bataryasıyla öne çıkıyor.

Motorola Moto X ve Akıllı Telefon Savaşları

Moto X, çatısı altında faaliyet gösterdiği Google’ın hisselerinin de yüzde 1,8 değerlenmesini sağladı. Apple ve Samsung hakimiyetindeki küresel akıllı cep telefonu piyasasında ses sahibi olmanın zorlukları ise Google’yi bekliyor. Blackberry, HTC ve Nokia gibi markaların son aylarda piyasaya sunduğu akıllı telefonların tanıtımlarının da son derece şaşalı geçtiğini unutmayalım.

Akıllı telefon piyasasında farklılaşmak için ilginç bir tasarıma giden Google, bugüne kadar Moto X hakkında yapılan onca spekülasyonun ardından tüketicileri şaşırmayı başardı. Kullanıcıların elinde tutmakta zorlanmayacakları, konuşurken de yüz hatlarına oturacak kıvrımlı köşeleri bulunan Moto X, şık bir tasarıma sahip.Uzun bir Ar-Ge döneminin ardından sunulan akıllı telefonun belki de ilk önemli farkı, ahşap kaplama çeşitleriyle gelmiş olması.

Moto X Resimleri

Moto X
Moto X
motox
Moto X

Qualcomm Snapdragon S4 Pro (MSM8960Pro) işlemci kullanan Moto X, 1.7 Ghz gibi oldukça yüksek bir işlemci hızına sahip. Moto X, aynı zamanda Wi-Fi üzerinden Full HD görüntü aktarımı sağlayan Miracast özelliğine de sahip. Google, Apple ile akıllı telefon pazarındaki savaşını ahşap kaplamasıyla dikkat çeken yeni telefonu Moto X ile bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here