Muipe modüler vazo

Muipe modüler bir vazodur. Her bir Muipe vazonun üzerinde birbirine geçmeli “X” şeklinde girinti ve çıkıntılar mevcuttur. Ürün tek başına kullanılabileceği gibi birbirine farklı şekillerde takılarak çok çeşitli kombinasyonlar oluşturularak da kullanılabilir.


Ürünün birçok yerde kullanımı mevcuttur; farklı odalarda, yemek masasında, sehpada, banyoda, pencere önlerinde veya köşelerde”¦ Mevcut çiçek miktarına göre sayısı artırılabilir ya da konulacağı yere göre birleşme şekli değiştirilebilir. Kullanıcıya dekoratif bir vazodan fazlasını verir, eğlenceli ve
esnek kullanımlıdır. Ürün 40x40x200mm ebatlarındadır.


Injection moulding yöntemiyle ABS’den (acrylonitrile-butadiene-styrene) üretilmesi ön görülmüştür. ABS kolayca renklendirilebilmesi, ucuz ve kolay işlenebilir olması nedeniyle ürün için avantajlı bir plastik malzemedir. Ayrıca geri dönüşümü yaygın olduğundan çevreci bir malzemedir. Hem üretim yönteminin hem malzemenin ucuz olması Muipe’yi kolay ulaşılabilir bir ürün yapar.


Oluklu mukavvadan yapılmış 2li ve 4lü paketler haline ve beyaz, siyah, kırmızı olmak üzere üç farklı renkte satışa sunulması öngörülmüştür. Basit tasarım, çevreci malzeme kullanımı, kolay ve eğlenceli kullanım Muipe’yi hem iç ticaret hem de ihracat için avantajlı bir ürün yapmaktadır.


Muipe modüler vazo tasarımcısı : Mebrure Oral
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Mimarlık Fakültesi
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

1 YORUM

  1. ilginç ve hoş ama şahsım adına söylemem gerekirse benim evime alıp süs yani oda estetiği içinde kullanıcam bir şey değil nedenmi?
    önce plastik, ve şekiller tekdüze yani modellerde bir eğim ve estetik yok işlevselliğinin ilginçliğini, şeklinin tekdüzeliği yok etmiş. canlı çiçek konabilirmi bilmiyorum çünki ben evime yapay çiçekte sokmam, mümkün olduğunca yapay olan herşeyden arınmış bir mekan isterim. ama 30 yıllık ticari geçmişimden bilirim ki her malın bir alıcısı mutlaka bulunur. eğer bu tarz objeleri beğenecek kitlenin gözünden bakacak olursak satışı mutlaka olacaktır.
    eğer bu model ve işlevsellikte ahşap, toprak,seramik, metal,cam gibi canlı malzeme olabilseydi sanırım hemen bir tane edinmek isterdim.
    lütfen yorumumu asla emeğe saygısızlık olarak nitelendirmeyin bu sadece benim düşüncem. teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here