İş Yaşamında Mutlu Olabilmek İçin Yapmamanız Gereken 5 Şey

İnsanlar farklı şeylerden mutlu olurlar ve yaptıkları herzaman iş hayatında başarı getirmez. Ancak mutlu olan insanların başarıya ihtiyacı var mıdır?

– Başkalarını Suçlamazlar

İş hayatında mutlaka sorunlar çıkar. Ürün yetişmez, çalışanlar hata yapar, ya da aksi bir müşteri yüzünden zamanınızı harcamak zorunda kalırsınız. Ancak araştırmalar gösteriyor ki mutlu insanlar hiç bir konuda başkalarını suçlamazlar. Evet karşınızdaki insanlar hatalı olabilirler ancak sizde de mutlaka hata olabilir.


 

– Birisi ile konuşurken asla telefonlarını kontrol etmezler

Birisiyle konuşurken, telefonunuz kontrol etmek, ya da gelen bir mesaja cevap yazmak büyük bir kabalıktır. Eğer böyle bir davranışı yapanlardansanız hemen bırakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Konuştuğunuz kişi her kim olursa olsun, size saygısını kaybetmemeniz için sizin de ona saygı göstermeniz şarttır.


 

– İnsanların sözünü bölmeyin

Bu sadece bir kabalık değil aynı zamanda insanlara kendilerini değersiz hissettirir. İnsanlar böyle durumlarda, bu kabalığı söylediklerinin önemine değil de kişiliklerine alırlar. Yani bir insanı rahatsız etmenin hatta kızdırmanın en iyi yoludur. Tabi amacınız buysa.

 


– Önemli işlerinizi, mailler ya da smsler için bölmeyin

Gelen mailleri, smsleri hatta tweetleri anında görmek zorunda değilsiniz. Eğer yaptığınız ya da ilgilendiğiniz iş önemliyse, önemli olana odaklanın. Planınızı, izin verdiğiniz başka şeylerin yapmasına izin vermeyin, planlarınızı ve zamanlamalarınız kendiniz ayarlayın.


 

– Sorunlarınız için başkalarına söylenmeyin.

Sorunlarınızı başkalarına anlatarak ya da ne kadar kötü durumda olduğunuzu açıklamaya çalışarak harcadığınız zaman, boşa gitmiş zaman demektir. Bu zamanı sorunlarınızı çözmek için harcarsanız, daha mutlu bir insan olacağınız neredeyse kesindir.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here