Neolog : Yeni bir saat teknolojisi

Genel müdürlüğünü Atakan Çiçek’in yaptığı Scopetime Alman şirketi, yeni bir saat teknolojisi geliştirdi. Analog saatlerin dakika çizgilerinden esinlenerek geliştirilen NEOLOG dizayn saati uluslar arası 2 dizayn oscarına (Red dot design ve Good design award) sahip. Şimdiye kadar hiçbir saat firması saatin özünde bu denli köklü bir değişimi başaramamıştı.

Teknolojisiyle tüm dünyanın saat ezberini bozan Scopetime şirketi saat teknolojisinde yeni bir çağ başlattı. Mekanik parçalarsız,akrepsiz yelkovansız zamanı gösterebilen neolog saat, saat endüstrisinin olması gerektiği yerde ve bilgisayar DNA lı.Yazılımı yaklaşık on yıllık bir arge çalışması sonucunda geliştirilmiştir.

Patentli zaman ekranının taklidi imkansız. Neolog saatin yazılımını bilgisayarınıza http://www.neolog.eu (English: DOWNLOADS-neolog desktop clock-for Windows-download) web sitesinden ücretsiz indirip masaüstünüze kurabilir, bilgisayarınızın ekran koruyucusu olarak ayarlayabilir ve web sitenizde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın masaüstünde saatin yazılımını büyültebilir,küçültebilir ve istediğiniz rengi seçip(saat üzerinde sağ tıkla -option) kullanabilirsiniz Neolog saatte zaman ,saat, onlu dakikalar ve tekli dakikalar şeklinde bölünmüştür. Hızlı ve kolay okunması için de üçerli gruplara ayrılmıştır NEOLOG hem marka ismi, hem kelime anlamı yeni bir saat mantığı demek (Neo-log : yeni-mantık) hem de mekanik ve analog teknolojili saatlerden sonra lcd ve oled ekranlı yeni saat teknolojisi anlamındadır. Dünyanın, neolog ekranlı ilk saati. Neolog dizayn saati 14 ülkeyle birlikte Türkiyede de dizayn saati tutkunları için satışa sunulmuştur. NEOLOG birbirinin benzeri, tekrarı, taklidi saatlerden sıkılanlar için zamanın ve saatin yeniden yorumudur.Fonksiyonu diğer saatlerle aynı sadece formu farklıdır. İnnovatif, minimalist,takı karekterli, büyüleyici, karizmatik, ve gelecekçi. Neolog; sıradışı, yenilikçi ve farklı olmanın ifadesi”¦
NOT : Türkçe dil seçeneği www.neolog.eu web sitesine çok yakında eklenecektir. Her türlü soru ve öneriniz içininfo@neologsaat.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.
242 519 2212 Abdullah PARLAK
NEOLOG SAAT TÜRKİYE-TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ

5 YORUMLAR

  1. Gerçekten çok sıradışı bir saat.Bu saati üretenleri kutlamak gerekir.Böyle bir saat fikri herkesin yapabileceği birşel değil. Akrepli saatler bu gidişle tarihe karışacak. Yazılımının ücretsiz olması ve bilgisayarın ekran koruyucusu olarakta ayarlanabilmesi özelliği bu saati 22. yüzyılın saati yapmaya yeter.

  2. Zamanı değiştiremezsiniz,zamana bakış açınızı değiştirebilirseniz zamanın efektini değiştirirsiniz.
    Saatin kendisine değil zamana bakmak gerekir.Çünkü işaret levhalarına değil gösterdiği yöne bakıyoruz.
    Dizayn mümkün olduğunca az ve olabildiğince sade olmalıdır.Az çoktur ve sadelik karmaşıklığın ulaştığı en son noktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here