Nervana Kulaklık 275.000 Dolardan Fazla Yatırım Aldı

Nervana Kulaklık 275.000 Dolardan Fazla Yatırım Aldı 2
Nervana

Nervana Kulaklık fikri müzikseverlerin çok hoşuna giden bir proje. Fazlasıyla aldığı yatırımı hak eden bu kulaklık fikri teknolojinin ne kadar ileri gidebileceğini de gösteriyor.

İki kardeş tarafından geliştirilen Nervana isimli proje indiegogo’da büyük yankı uyandırdı. Richard ve Daniel Cartledge isimli iki kardeş yıllardır Vagus sinir uyarımına hayran kalmışlardır. Bu sinir uyarımı üzerine düşünerek insanların eğlenebileceği veya zevk alabileceği bir ürün geliştirmek üzere düşünmeye başladılar ve sonunda ortaya başarılı bir proje çıkartabildiler. 2014 yılında başarıya ulaşan bu yola adım atmak için tıbbi ve fikri mülkiyet uzmanları bunların yanında mühendisler tarafından bir şirket kuruldu. Bu şirketin adı Nervana LLC.

Bu ekip Nervana isimli projeyi geliştirerek Vagus sinirine erişip kullanıcı tarafından seçilen ezgilere uyumlu çalışan bir ürün geliştirmeyi başardılar. Dr Richard Cartledge ve ortak geliştiriciler Vagus siniri üzerinde yıllarca çalışmışlardır. Bu çalışmalar sonucunda insaların ruh sağlığını olumlu yönde etkileyecek bir ürün geliştirmeyi başardılar.

NERVANA, aynı zamanda bu sene CES 2016’da gösterime girmiş TechStars ödüllerinde ise “Yaşam tarzı ve Dijital Sağlık” kategorisinde ödül kazanmış bir ürün.

nervana
Nervana

Nervana kişinin durumuna göre müzikler seçerek kendisini daha rahat ve huzurlu hissetmesini sağlıyor. Nervana sıradan bir deneyimi olağanüstü bir hale getirmek için bilim ve teknolojinin birleştiği bir proje. Nervana ses ile sinir simülasyonunu eşitleyerek kullanıcılara daha önce hiç hissetmedikleri bir deneyim yaşatır. İki kardeş kurdukları şirket ve geliştirdikleri proje için indiegogo’dan yatırım toplamayı planladı. Bu plana göre indiegogo’dan 75.000 dolar alt limitli bir fon toplamayı planlıyorlardı. Ancak indiegogo sitesinde bir anda popülerleşen proje 275.000 dolardan fazla fon toplayarak tam tamın 275.262 dolar fon toplamayı başardı. Hala daha indiegogo üzerinde varlığını sürdüren Nervana isimli ürün fon toplamaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here