Neşve Çay Kahve Evi Bayilik Bilgileri

Neşve Çay Kahve Evi Bayilik

Neşve Çay Kahve Evi Bayilik

Neşve Çay Kahve Evi Bayilik bilgileri 2018 yılı için güncellenmiştir. Neşve Türkiye’nin ilk yerli gurme çay-kahve evi olarak ilk mağazasını Kayseri’de açtı. Kahve sektöründe yerli bir marka olarak yer alan Neşve Türk Kahvesini ve Türk damak tadını ön planda tutarak, en kaliteli çay – kahve zincirini oluşturmayı hedefliyor.

Neşve Çay Kahve Evi Bayilik sistemi ile büyüyen bir firmadır.Neşve’nin kısa sürede oluşturmuş olduğu şubelerindeki en büyük başarısı; büyük oranda işletmecilerinin işlerine olan aşklarından ve bu konuda ki üstün yeteneklerinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanısıra bu başarıya katkıda bulunan en önemli özelliğimiz ise; yatırımcılarımızın sürekli yanında hissettikleri merkezi destek ve sürekli olarak sürdürdüğümüz eğitim programlarımızdır. Bizler markamızın büyümesi adına bize destek olacak, değer katacak, markamızı kendi markası gibi benimseyecek, bizimle birlikte üretecek ve bizimle büyüyecek yatırımcılarımıza kapılarımızı sonuna kadar açıyoruz.

Bizim için franchising, “yatırımcılarımızla yapmış olduğumuz bir evlilik” anlamına gelmektedir.

FARKLILIKLARIMIZ

Kendi Kültürümüz – Kendi Tatlarımız: Neşve; %100 yerli sermaye bir firma olarak kurulmuş olup, önceliği Türk Kahvesi ve Türk Çayıdır. Menümüz ve hizmet kalite standartlarımız belirlenirken tamamen kendi kültürümüze özgü şekilde belirlenmektedir.

Ürün Kalitemiz: Neşve; menüsünde bulunan her ürünü yüksek kalitede sunmayı le edinmiştir. Kahvelerimiz haftalık taze kavrularak mağazalarımıza dağıtılmakta olup, çaylarımız Rize’de özel yetiştirilmekte, iki buçukluk çay yapraklarından toplatılmaktadır.

Hizmet Anlayışımız: Mağazalarımıza giren her kişi bizim misafirimizdir ve onları kendi evimizde gibi misafir eder ve ağırlarız.

Birlikte Büyüğüz: Bizim sistemimiz yatırımcılarımızı sadece kurallara uyan ve uygulayan bir yapıdan çıkarıp; birlikte üretmeye teşvik eden bir yapıya sahiptir. Biz yatırımcılarımızın markamıza değer katması için onları teşvik ediyoruz.

Yerele Uymak – Esneklik: Biz bulanacağımız her noktada, o bölgenin yapısına uygun davranmaya, o bölgenin kültürüne uymaya özen gösteririz. Bu nedenle bulunduğumuz her noktada insanların ikinci evi olmaya adayız

SÜREÇLER

Tanışma: Bizimle çalışmak isteyen yatırımcılarımız sitemizde bulunan başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirirler. Formunuz bize ulaştıktan sonra franchising ekibimiz sizlere ulaşarak gerekli bilgilendirmeyi sağlar.

Davet: İlk bilgilendirme sonucunda uygun görülen yatırımcı adaylarımız Kayseri merkez şubemize tanıtım için davet edilir. Yer Seçimi: Merkezimizde yapılan tanıtım ve gerekli görüşmelerden sonra uygun bulunan yatırımcı adayımız ile saha ekiplerimiz, Neşve konseptine en uygun yeri belirlemek için çalışmalara başlarlar.

Fizibilite ve Teklif: Bulunan yere göre gerekli fizibilite ve teklif çalışması hazırlanarak yatırımcımıza sunulur.

Sözleşme: Yapılan fizibilite ve teklif çalışmasını olumlu bulan yatırımcılarımız beş yıllık franchising sözleşmesi imzalanır.

İnşaat ve Dekorasyon Süreci: Sözleşme imzalanmasını takiben mimari projelendirme ve uygulama çalışmalarına başlanır. Yatırımcı adayımız dilerse inşaat işlerini projeye uygun olarak kendisi gerçekleştirebilir ya da anahtar teslim olarak bütün işleri Neşve’ye bırakabilir.

Personel Seçimi ve Eğitim: Mimari sürecin tamamlanmasına yakın eğitim ekibimiz sizlerle birlikte personel seçimini gerçekleştirir ve eğitim programları oluşturulur.

Açılış: Dekorasyon ve eğitim süreçleri tamamlandıktan sonra mağaza açılışı gerçekleştirilir. Açılıştan itibaren ilk dönemlerde ekiplerimiz sizinle birlikte mağazamızı işletirler.

Süre: Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren bir mağazanın açılması ortalama 45 – 60 gün arasında değişmektedir.

Neşve Çay Kahve Evi GEREKLİ ŞARTLAR

Yatırımcı:

İnsan ilişkilerinde başarılı, güçlü sosyal ilişkiler kurabilen,
Girişimci ve üretken bir yapıya sahip olan,
Markamıza değer katacak,
İşinin başında sürekli durabilecek,
Gerekli finansal şartlara sahip.

Mimari:

Minimum 100 metrekare kapalı alan ve 75 metrekare açık alandan oluşan müstakil mağazalar. AVM’ler için sadece giriş katlarındaki bağımsız mağazalar için franchising verilmektedir.
Yatırım Maliyeti Büyüklüğe ve konuma göre değişmekte olup ortalama 1.000 TL – 1.500 TL/metrekare (inşaat hariç) yatırım gereklidir.
Franchise giriş bedeli, sürekli franchise ödemesi ve reklam payı gibi bedeller konum ve lokasyona göre karşılıklı görüşmeler sonucunda belli olacaktır.

ORTALAMA YATIRIM MALİYETİ NE KADARDIR?

Mağaza büyüklüğüne ve konumuna göre değişmekte olup ortalama 1.000 TL – 1.500 TL/metrekare (inşaat hariç) yatırım gereklidir.

CİRO ÜZERİNDEN PRİM (ROYALTY FEE) ALIYOR MUSUNUZ?

Franchise alanın işletme süresince sistemi ve markayı kullanması karşılığında periyodik olarak aylık 2500 TL+KDV öder. Bunun dışında herhangi yüzdesel bir kesinti yapılmaz.

REKLAM GİDERİ TALEP EDİYOR MUSUNUZ?

Franchise alanın adına yapılacak reklam aktiviteleri yerel ve ulusal çalışmaları kapsamaktadır. Reklam çalışmaları doğrultusunda giderler aylık prime dahildir. Bunun dışında herhangi bir yüzdesel kesinti yapılmaz

DEKORASYON VE İNŞAATI KİM YAPIYOR?

Sözleşme imzalanmasını takiben mimari projelendirme ve uygulama çalışmalarına başlanır. Yatırımcı adayımız dilerse inşaat işlerini projeye uygun olarak kendisi gerçekleştirebilir yada anahtar teslim olarak bütün işleri Neşve’ye bırakabilir.

FRANCHİSİNG SÖZLEŞMESİ KAÇ YILLIK GEÇERLİ OLUYOR?

Yatırımcımızla 5 yıllık bir sözleşme yapılabilir.

FRANCHİSE GİRİŞ ÜCRETİ ALIYOR MUSUNUZ?

Franchisee Neşve’ye 25.000 TL+kdv başlangıç ücreti öder.

PERSONELLERİ KİM BULUYOR VE EĞİTİMLERİ KİM VERİYOR?

Mimarin sürecin tamamlanmasına yakın eğitim ekibimiz sizlerle birlikte personel seçimini gerçekleştirir ve eğitim programları oluşturulur. Kayseri merkez şubemizde yatırımcımız ve personeller yaklaşık 1 haftalık eğitim sürecinden geçerler.

BAYİLİK DÜŞÜNÜLEN MEKAN İÇİN M2 SINIRLAMASI VAR MI? METRAJLAR ORTALAMA NE KADAR OLMALI?

Minimum 100 metrekare kapalı alan ve 75 metrekare açık alandan oluşan müstakil mağazalar tercihimizdir. AVM’ler için giriş katlarındaki bağımsız mağazalar öncelikli tercihimizdir.

HER İSTEDİĞİMİZ LOKASYONDA ŞUBE AÇABİLİR MİYİZ?

Şube açılmadan önce lokasyonun uygun olup olmadığına yapılan fizibilite sonucunda karar verilmektedir.

ŞUBE AÇMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ MEKAN İÇİN FİZİBİLİTE ARAŞTIRMASI YAPILIYOR MU?

Bulunan yere göre gerekli fizibilite ve teklif çalışması hazırlanarak yatırımcımıza sunulur.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Neşve özel tariflerle donatılmış zengin ve sürekli yenilenen menüye sahiptir. Geniş çay ve kahve menüsünün yanı sıra zengin mutfak ve pasta menüsüne sahiptir.

ÜRÜN TEDARİĞİ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Ürünlerin büyük bir çoğunluğu kalite standartlarını korumak ve aynı kalitede ürün sunabilmek adına Neşve merkezden ve merkezin önerdiği tedarikçilerden temin edilir. Siparişleriniz ortalama 2 günde teslim edilir.

KARLILIK HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Sistemin ortalama kar oranı bütün masraflar arındırıldıktan sonra ciro üzerinden %25 ila %30 arasında değişir. Ciro rakamı arttıkça karlılık oranı da buna paralel olarak artmaktadır.

YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞ SÜRECİ NE KADARDIR?

Yatırımın geri dönüş süreci ortalama 18-24 ay arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here