Netflix Nihayet Türkiyede!

Netflix Nihayet Türkiyede!

Netflix, uzun zamandır beklenen atılımı yaparak Türkiye dahil olmak üzere 130 farklı ülkede yayın yapma kararı aldı.

netflix

Amerika’nın dünyaca ünlü dizi – film yapım ve yayıncısı Netflix, uzun bir bekleyişin ardından Türkiye dahil olmak üzere 130 farklı ülkede yayın yapma kararı aldı. Şirket günümüzde popüler olan bir çok yabancı dizi ve filmin yapımcısı durumunda. Bu güne kadar sadece Amerika ve bir kaç ülkede yayın yapıyor olmasına rağmen dünya genelinde popüler olmuş durumda. Ayrıca bir çok ülke vatandaşı Netflix’in hizmetlerinden kendi ülkelerinde faydalanamadıkları için mutsuz durumdaydı.

Las Vegas’da yapılan teknoloji sunumunda Netflix CEO’su Reed Hastings, Netflix’in yayın hayatına 130 yeni ülkede devam edeceğini açıkladı. CEO’nun “Küresel bir televizyon ağınının doğuşuna tanıklık ediyorsunuz” sözleri geceye damga vurdu.

Netflix’in 2016 yılında yeni ülkelerde yayına başlaması beklenen bir atılım olsa da bu kadar kısa sürede 130 farklı ülkede birden yayına girmesi şaşkınlık ve memnuniyetle karşılandı.

Netflix’e nasıl üye olurum?

Netflix üyeliği artık 130 farklı ülkeden yapılabilir durumda. Bu atılım yapılmadan önce Türkiye’den Netflix’e üye olmak isteyenler “Netflix henüz ülkenizde yayına başlamamıştır” iletisiyle karşılaşmaktaydı. Bugünden itibaren www.netflix.com adresinden girerek yayıncının hizmetlerinden üye olarak faydalanılabiliyor.

Sisteme üye olmak için “Sign Up” kısmından girerek Netflix’in sunduğu üç farklı abonelik planı seçiliyor. Bunlar Basic (7.99 Euro) Standard (9.99 Euro) ve Premium (11,99 Euro) olarak belirlenmiş. Basic üyelik ile Netflix’in tüm film ve dizilerini izleyip takip edebiliyorsunuz. Standart üyelikte ise yayınları HD olarak izleme şansınız olurken aynı anda 2 farklı yayını da izleyebiliyorsunuz. Premium üyelik ise yayınları Ultra HD olarak izleme şansı verirken aynı anda 4 farklı yayın izlenebiliyor.

İlk ay ücretsiz!

Netflix’e üye olmak isteyenler sistemin ilk ay ücretsiz kampanyasından da yararlanabilecekler. Bunun için üye olurken kredi kartı bilgilerinizi vermeniz ya da PayPal üyeliğiniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Netflix, kampanyalı bir ay dolduktan sonra üyeliğinizi iptal etmemeniz durumunda seçtiğiniz ödeme planına bağlı olarak otomatik çekim yaparak aboneliğinizi bir ay uzatıyor.

Netflix ayrıca, farklı cihazlardan aynı anda farklı kişilerin yayın izlemesine de imkan veriyor. Örneğin Standard üyeliğe sahipseniz, siz televizyonunuzdan bir film izlerken eşiniz, bilgisayardan, telefondan, tabletten ya da diğer bir bilgisayardan kendi istediği bir yayını izleyebiliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here