Nike Müslüman bayanlar için yeni bir ürün üretti

Nike Müslüman bayan sporcular için  Pro Hijab’ı üretecek.

Nike bayan müslüman sporculara özel bir kıyafet tasarlamaya başladı. Şirket 2018 yılında piyasaya sürmeyi düşündüğü ürün için müslüman sporcuların başörtüsü sorununa odaklandı. Nike Pro Hijab ismini verdiği ürünün koyu renklerde tasarlandığını ve kumaşın üzerindeki küçük nefes alan deliklerin bulunduğunu açıkladı.

Nike Pro Hijab

Tasarım süreci 13 ay süren ürünü müslüman sporcular Zahra Lari ve Manal Rostom tarafından denendiğini açıklayan firma olumlu geri dönüşler aldığını belirtti. Özellikle olimpiyat sporlarında müslüman sporcuların tercih edeceği düşünülen ürünün İslami giyim pazarında nasıl karşılanacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

Pro Hijab

Nike şirketinin bu üründen aldığı beğeni ve tepkilere göre müslüman sporcular için yeni ürünler geliştireceğini de belirtmemiz gerekiyor. Bildiğiniz gibi Nike Amerika merkezli bir spor ayakkabı ve spor malzemeleri üreten dev bir firma. Firmanın müslümanlara yönelik ürünler geliştirmesi de inovasyon konusuna karşı ne kadar tutarlı olduğunu gösteren bir adım olarak değerlendirebilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here