Noke U-lock Anahtarsız Akıllı Kilit Projesi 400.000 Dolar Yatırım Aldı

Noke U-lock Anahtarsız Akıllı Kilit Projesi

Sahip olduğunuz bisikletin veya başka bir eşyanın sizden izinsizce alınması ve bir daha o ürünü kullanamamanız oldukça can sıkıcı bir durumdur. Biz buna kısaca hırsızlık diyoruz. Bunun için insanlar sürekli güvenlik sistemleri geliştiriyor.

Anahtarsız Akıllı Kilit
Anahtarsız Akıllı Kilit

Bu sistemler ya teknoloji ile geliştirilir yada ahlaki kurallar ile. Tabi ki biz şu anda size teknolojinin geliştirdiği bir önlemi aktaracağız. Noke U-lock isimli proje devrim niteliğinde. Bugüne kadar kullandığınız bütün kilitler bir şekilde anahtar içeriyordu. Ya bildiğimiz normal anahtar yada şifreleme sistemi ile korunan bir anahtar.

Ancak u-lock’da herhangi bir anahtar yok. Noke U-lock uygulamasını akıllı cihazınıza indirin ve kilidi oradan devre dışı bırakın sizin haricinizde hiç kimse u-lock’u açamasın. Suya dayanıklı ve kırılmaz metalden üretilen u-lock darbeye de dayanıklı. Sizin haricinizde kilidi açmak isteyen biri olursa hem size haber veriyor hemde alarmı çalmaya başlıyor. İndiegogo da yatırımcıların huzuruna çıkan proje yoğun ilgi gördü. Kısa süre içerisinde 400.000 dolardan fazla yatırım toplayarak proje sahiplerini sevindirdi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here