nuTonomy Sürücüsüz Taksiler Hizmete Başladı

nuTonomy Sürücüsüz Taksiler Hizmete Başladı 1
nuTonomy

Singapur’da sürücüz taksiler hizmete başladılar!

nuTonomy Sürücüsüz Taksiler Hizmete Başladı. Dünyanın ilk sürücüsüz taksileri, Singapur’da hizmete başladılar. Limitli sayıdaki sürücüsüz taksiler, Singapur’un belirli bölgelerinde hizmet vermek üzere yollara düştü.

surucusuz-taksi-singapur
nuTonomy

nuTonomy adlı firma tarafından geliştirilen sürücüsüz araç ve taksi teknolojisine sahip araçlar, belirli bir grup tarafından kullanılmaya başlandı. Bir test aşaması amacıyla yollara çıkan araçları kullanmak için bir akıllı telefon uygulamasına ihtiyaç duyuluyor. Seçilmiş bir kesimin telefonlarına yüklenen uygulama, kullanıcılar tarafından test edildikten sonra geri dönüşlere göre geliştirilecek. Tamamen hazır olduğu anlaşılırsa tam anlamıyla hizmete başlayacaklar.

Teknolojinin geldiği nokta düşünülürse gerçekten tarihi bir an olan sürücüsüz taksilerin kullanılması, bir çok fantastik kitap ve filmde düşünülmüştü.

Mitsubishi i-MiEv adlı araçlara kurulan sürücüsüz taksi teknolojisi, kullanıldıkları süre boyunca sürekli olarak bir mühendis tarafından izleniyor ve potansiyel hataların böylelikle görülmesi ve çözülmesi hedefleniyor.

Sistemin testlerine uzun bir süre devam edileceği açıklanırken en ufak hataların bile tespit edilmesini istediklerini belirten şirket yetkilileri, önümüzdeki yılın Nisan ayında daha geniş bir test grubu kurulacağını açıkladılar.

Bu arada Tesla‘nın sürücüsüz aracı geçtiğimiz ay ilk defa ölümlü bir kazaya karıştı. Bu durum insanların bu araçların gerçekten güvenilir olup olmadıklarını sorgulamasına neden oldu. Sistemlerinde herhangi bir hata olmadığını belirten Tesla yetkililerin bu durum hakkında nasıl bir yol izleyecekleri merak konusu.

singapur-surucusuz-taksi
nuTonomy Sürücüsüz Taksiler

Singapur’da hayata geçen taksilerin bu kadar uzun bir süre test edilmelerinin nedeni de bu tarz bir kazaya karışması durumdan firmanın marka değerinin zedelenecek olması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here