Octocopter Amazon.com ‘da satışa çıkacak

Octocopter Amazon.com'da satışa çıkacak
Octocopter

Octocopter İnsansız hava aracı 

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos katıldığı bir televizyon programında insansız hava uçakları ile teslimat yapacaklarını ve ticarette yeni bir çağ açmaya hazırlandıklarını söyledi. Amazon.com CEO’su Jeff Bezos, şirketin siparişleri yarım saat içerisinde teslim edecek insansız uçan araçlar üzerinde çalıştığını açıkladı. Bezos bu araçlara “octocopter” ismini verdiklerini de söyledi.

 


Sponsorlu Bayilik Teklifi

Panino Pizza Bayilik
Octocopter
Octocopter

Bezos, CBS televizyonunda Pazar günü yayınlanan “60 Minutes” programında insansız uçağın ilk versiyonlarından birini de gösterdi. Bezos, ABD Federal Havacılık İdaresi’nin iznine bağlı olarak insanız uçakların dört-beş yıl içerisinde faal hale gelebileceğini de sözlerine ekledi.

Bezos, “Biliyorum kulağa biraz bilim-kurgu gibi geliyor ancak değil” dedi.

Amazon, şehir merkezlerine yakın daha fazla depo inşa ederek teslimat süresini kısaltmak için çalışıyor. Şirketin maksimum iki gün içerisinde teslimat garantisi veren yıllık 79 dolar ödemeli Prime programı milyonlarca tüketiciyi kendisine çekti.

Bezos, insansız uçakların 2,3 kilograma kadar yük taşıyabileceğini söyledi. Şirketin teslimatlarının yüzde 86’sını oluşturan ürünlerin ağırlı bu seviyede bulunuyor. Araçların ikmal merkezinden 16 km uzaklığa kadar uçabileceğini de belirten Bezos, “Kentsel bölgelerde bu sayede nüfusun ciddi bir kesimini kapsayabileceğiz” dedi.

Ancak projede hala birçok belirsizlik var. Amazon; maliyet, gürültü ve güvenlik sorunlarının yanı sıra araçların ürünleri açığa çıkarabileceği yönündeki mahremiyet endişelerini de gidermek zorunda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here