Ödüllü İnovasyon yarışması


Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri ”İnovasyon Yarışması” ile inovasyon kültürünü tanıtılması ve yayılmasını sağlayamaya çalışacaklarını bildirdi.Aşut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni veya iyileştirilmiş ürün, hizmet veya üretim yöntemi geliştirmek, bunu ticari gelir elde edebilecek hale getirmek için yürütülen tüm süreçleri kapsayan inovasyonun Türkiye’de henüz yeterince tanınmadığını söyledi.

Günümüzün hızla değişen rekabet ortamında ayakta kalabilmek için şirketlerin ürünlerini, üretim yöntemlerini ve hizmetlerini sürekli olarak yenilemeleri ve iyileştirmeleri gerektiğine dikkati çeken Aşut, ”Yarışma ile inovasyon kültürü tanıtılacak ve yayılması sağlanacak. Bu çerçevede Mersin’deki firma ve kuruluşların bünyelerinde gerçekleştirdikleri inovasyonların değerlendirileceği yarışmanın kentimize yararlı olacağı kanaatindeyim” dedi.

Aşut, yarışma kapsamındaki değerlendirmelerde yaratıcılık, yenilikçilik, ticari başarı, rekabetçi unsurlar, inovasyonun neden ve nasıl geliştiği ile firmanın bakış açısı gibi unsurların dikkate alınacağını kaydetti.

Yarışmaya katılmak isteyen firma yetkililerinin ”www.mersininovasyon.com” adresinden detaylı bilgi ve başvuru formuna ulaşabileceğini belirten Aşut, şöyle konuştu:

”Yarın başlayacak başvurular 28 Kasımda sona erecek. Firmalar, inovatif fikirleriyle yarışacaklar. Sabancı Üniversitesi Araştırma Politikaları Direktörü Cemil Arıkan, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Genel Sekreter Yardımcısı Mete Çakmakçı, TEMSA Teknoloji Müdürü İbrahim Eserce ile TÜBİTAK Ürün Geliştirme Koordinatörü Suat Genç’in oluşturduğu seçici kurulun seçtiği inovatif fikirlerin sahiplerine, 22 Aralıkta düzenlenecek törenle ödülleri verilecek.”

Aşut, yarışmada birinci olan firmaya 10 bin YTL ödül verileceğini ve tanıtım olanakları sunulacağını sözlerine ekledi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here