Ofiste Ne Kadar Gücünüz Var

9

İş hayatında bazıları etkin çalışanlardır, bazıları da sorumluluk sahibidir. Peki ya güç? Kendinize aşağıdaki soruları sorun ve iş hayatınızda ne kadar güce sahip olduğunuzu belirleyin.


İnsanları aradığınızda her seferinde telefonlarını açıyorlar mı?


Gerçekten güç sahibi biri asla “Seni daha sonra arayacağım” cümlesini duymaz. Güç sahibi olan kişi aynı zamanda etrafına belli bir oranda korku salar. O korku da telefonların her defasında açılmasını sağlar.


Hiç tanımadığınız insanlar size asansörde selam veriyor mu?


Evet, bu ne kadar gücünüz olduğunu anlamak için en ideal yollardan. Çünkü gerçekten güç sahibi insanlarla selamlaşmak, çalışanlar için sihirli anlardır.


İyi şeylerle ilgili e-postalar size de yollanıyor, ancak kötü olaylardan çözülene kadar haberiniz olmuyor mu?


Güzel, o zaman gücünüz var demektir. Güç sahibi insanlardan çekinildiği için kimse negatif şeyleri onlarla paylaşmayı tercih etmez.


Yağ çekilmesinden hoşlanır mısınız?


Hadi itiraf edin, hoşlanıyorsunuz değil mi? Zira güç sahibi biri için aksi düşünülemez. Bu tip insanları depresyona sürükleyen başlıca iki sebep vardır. Yeteri kadar iltifat alamamak ve başkalarına iş vermekten kendine yapacak bir şey bulamamak.


Eğer kaldığınız otelde bir şekilde saygısızlığa uğrarsanız, “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” diyebilir misiniz?


Eğer bu tip bir durumla karşılaşmak sizi psikolojik olarak olumsuz etkiliyorsa, o zaman büyük ihtimalle belli bir gücünüz var demektir. Olmasa, bu kadar tepki göstermezsiniz.


Altınızda çalışanlar fikirleriniz aptalca bile olsa daima çok beğeniyor ve sizi Her seferinde haklı buluyorlar mı?


Napolyon da bu sayede kışa kadar Moskova’da kalmıştı. Msn.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here