Öğrenciler için tasarım yarışması

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), genç tasarımcıların yolunu açtı. MOSDER’in “7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması”, genç tasarımcıların mücadelesine sahne olacak.


Yarışmaya üniversitelerin endüstri ürünleri tasarımı ve iç mimarlık bölümü öğrencileri katılacak. Öğrencilerin çizimleri de bu yılki yarışmada ilk kez mobilyacılar tarafından üretilmeye başlanıyor. MOSDER üyesi firmalar, tasarımları satın alıp koleksiyonlarına ekleyebilecek.


Tasarımların son teslim tarihi ise 20 Haziran. Aralık 2011’de ödül töreniyle kazananlar açıklanacak.


Öğrenciler nasıl başvuracak?


Her yarışmacı, yarışmaya MOSDER’in internet sitesinden temin edebileceği “Başvuru Formu”nu doldurup imzalayarak katılacak. Birinci aşamada dereceye giren 15 finaliste 1000’er TL ödenecek ve sertifika verilecek.


İkinci aşamada her bir finalist MOSDER üyesi olan firmalarla anlaşarak sözleşme imzalayacak. Bu sözleşme karşılığında tasarım hakları MOSDER üyesi firmaya devredilecek. MOSDER üyesi firma bu tasarım karşılığında finaliste 1000 euro ödeyecek ve tasarımları kendi koleksiyonunda kullanabilecek. Üretilen bu tasarımlar arasından birinciler seçilecek.


Engelliler / Özürlüler için de tasarım yapılacak


Yarışmada ayrıca ‘Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı’ kategorisinde de başvurular alınacak. Bu alana da tasarım alanında eğitim almış, halen almakta olan veya bu alanda çalışan herkes katılabiliyor.


Yarışmada üçüncüye 2 bin, ikinciye 4 bin, birinciye ise 6 bin TL ve MOSDER Başarı Belgesi veriliyor. Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here