Öğrenme Güçlüğü Olan Bireyler için Özel Oyuncak Leka

Öğrenme Güçlüğü Olan Bireyler için Özel Oyuncak Leka 2
Leka

LEKA

Amerikalı bir girişimci öğrenme güçlüğü çeken özel çocukların dilinden anlayan akıllı bir cihaz geliştirdi.
Leka adı verilen interaktif cihaz, sahip olduğu sensörler sayesinde özel çocukların ihtiyaçlarını anında anlayabiliyor ve gerektiği durumlarda ebeveynleri uyarabiliyor.

Bunun yanında çocukların dünya ile iletişiminin ne kadar zor olduğunu bilen Leka bu konuda da yardımcı olarak çocukların hayata daha kolay bir şekilde adapte olmalarını sağlıyor. Bu sayede çocuklar için uygulanan terapiler ve bakım seansları çok daha başarılı bir şekilde geçebiliyor.

LEKA
LEKA

Cihaz, sahip olduğu sensörler sayesinde özel çocukların davranışlarını, hareketlerini algılayabiliyor ve yorumlayabiliyor. Bu konuda eğitimli insanların yardımıyla geliştirilen cihaz bu sayede yorumlama konusunda oldukça başarılı.

Leka
Leka

Örneğin Leka kendisine kötü davranıldığında ya da yere fırlatıldığında üzgün surat ifadesi ile kırmızıya dönüyor. Bu çocuklar tarafından üzgünlük olarak algılanıyor.

Bunun yanında Leka, sahip olduğu ekran ile bir çok duygusunu çocuklara anlatabiliyor. Ayrıca çeşitli müzikler çalabiliyor, konuşabiliyor ve hareket edebiliyor.

Bilindiği üzere her çocuk kendine has alışkanlıklara ve özelliklere sahiptir. Bu duruma da el atan Leka, ilgilendiği çocuğun alışkanlıklarını ve özelliklerini algılayarak ileride karşılaştığı olaylarda buna göre tepkiler verebiliyor. Bu sayede özel çocuğu çok daha iyi anlayabiliyor.

Cihaz Indiegogo üzerinden 390 dolar ücret ile satılıyor. Bunun yanında toplu alımlar için farklı fiyat paketleri de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here