Olo Taşınabilir 3D Yazıcı 2.000.000 Dolar Fon aldı

Olo Taşınabilir 3D Yazıcı 2.000.000 Dolar Fon aldı

Olo Taşınabilir 3D Yazıcı

3D yazıcılar günlük hayatımıza yavaş yavaş gün geçtikçe daha çok girmeye başlıyor. İlk etap da büyük boyutlarda olsa da zamanla küçülerek herkesin sahip olabileceği küçük cihazlar halini almaya başlayan 3D yazıcılar şimdi Olo isimli proje ile daha da yaygınlaşacağa benziyor.

Olo isimli proje ile küçülen 3D yazıcılar hem taşınabilir olmasıyla hemde 99 dolarlık ucuz satışı ile herkesin sahip olabileceği bir ürün. Dünya üzerinde 2.2 milyardan fazla akıllı telefon kullanıcı bulunmaktadır. Yani biraz düz mantık ile bakacak olursak dünya üzerin de 2.2 milyar kişi Olo isimli ürünü almadan Olo’nun % 50’lik kısmını kullanabiliyor. Bunu da Olo’nun uygulamasını indirerek uygulama aracılığı ile 3 boyuta çevirmek istediği çizimleri yaparak gerçekleştirebilir.
olo 3 d
Tabii ki çizimlerini 3 boyutlu dünya ya kazandırmak için Olo isimli küçük taşınabilir ve ucuz bir ürüne ihtiyacı var. Kickstarter ile yatırımcılar ile buluşarak 80.000 dolarlık don toplamayı düşleyen OLO 3D Printer isimli firma beklediklerinin çok fazla üzerinde bir yatırım alarak projelerini hayata geçirmeyi başardı. Kickstarter’dan 80.000 dolarlık bir fon beklerken 2.000.000 dolardan fazla fon alan Olo isimli proje büyük bir başarıya imza attı.

Projenin devamında 11 gün kaldığını düşünürsek bu iş fikri 1-2 milyon dolar arasında yatırım alacak gibi gözüküyor. Belkide gördüğü talebe aynı hızla devam ederse en çok yatırım alan iş fikirlerinden birisi de bu proje olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here