Oral-B’den Akıllı Ayna

Ünlü diş sağlığı firması Oral-B ürettiği akıllı ayna ile diş fırçalama kalitenizi geliştiriyor.

smart-mirror

Oral-B adlı ünlü diş sağlığı firması uzun yıllardır diş fırçaları, diş macunları, losyonlar ve diş ipleri gibi bir çok ürün geliştiriyor. Gelişen teknolojilere ayak uyduran firma akıllı ayna ile ürünlerini yeni bir noktaya ulaştırmayı hedefliyor. İşte karşınızda Oral-B’nin akıllı aynası.

Oral-B tarafından geliştirilen akıllı ayna, akıllı diş fırçası ile bağlantı kurarak diş temizleme düzenlerini ve kalitesini takip ederek kullanıcısını bilgilendiriyor. Ayna, kendi üzerinde bir ekran görevi görerek bir çok bilgiyi kullanıcısına sunuyor. Ayrıca geliştiricilere de açık bir kapı bırakan Oral-B ayna için 3. parti yazılım yazılabilmesine imkan sağlıyor. Bu sayede aynanın standart uygulamalarının yanında yazılımcılar tarafından geliştirilebilecek yararlı uygulamalar da kullanılabiliyor.

Akıllı ayna Oral-B tarafından Mobile World Congress (Mobil  Dünya Kongresi)’nde tanıtıldı. Cihaz ayrıca çocuklar için de uygulamalar bulunduruyor ve ayna karşısındaki çocuk fırçalama işlemini doğru yaptığında çeşitli animasyonlarla diş temizleme alışkanlığını teşvik ediyor. Eğer çocuk dişlerini doğru fırçalamazsa bir canavar ekranda beliriyor. Bunun yanında yetişkin insanlar için de aynanın çeşitli uygulamaları bulunuyor. Ayna karşısında dişlerinizi fırçalarken hava durumunu görebiliyor haberleri okuyabiliyor ve ya diş temizleme işlemi hakkındaki istatistiklere ve bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Akıllı ayna akıllı diş fırçası ile bağlantı kurarak istatistikleri ediniyor.

Aynanın kongrede özellikle belirtilerek tanıtılan özellikleri ise şöyle;

– Kullanıcılar diş temizleme işlemlerindeki amacı belirleyebiliyor. Bu sayede daha verimli bir temizlik işlemi gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar nefes ferahlatma, plakla savaşma, beyazlatma, diş eti sağlığı gibi hedefleri seçebiliyor.

– Kullanıcılar belirli bir zaman diliminde seçtikleri hedefe ulaşmak için akıllı ayna tarafından belirlenen programla temizlik işlemini uygulayabiliyor.

– Akıllı ayna, kullanıcısının doğru bir şekilde diş fırçalaması için çeşitli tavsiyeler ve teknikler göstererek daha verimli bir temizleme imkanı sağlıyor.

– Cihaz kırmızı bir ışıkla dişlerinizi fazla sert fırçaladığınızı belirtebiliyor ve diş etlerinize zarar vermenizin önüne geçiyor.

Cihaz bunun gibi daha bir çok özelliği bulunuyor. Bunun yanında Panasonic, Nordstrom ve Toshiba gibi elektronik devlerinin de yakın bir zamanda akıllı aynalarını tanıtması bekleniyor. Bu konudaki geliştirmeler devam edeceğe benziyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here