Organik pasta ve Organik kurabiyeler ile yeni işini kurdu

organik-pasta
organik-pasta

KOSGEB’den aldığı krediyle pastane açan iş kadını, ürettiği “organik pasta ve kurabiyelerle” müşterilerin damak tadına hitap ediyor. Evli ve iki çocuk annesi Sibel Tuncer (35), uzun zamandır eğitimini aldığı pasta üretimini yatırıma dönüştürmek için iş yeri açmaya karar verdi. KOSGEB’in girişimcilik kurslarına katılan Tuncer, aldığı eğitimin ardından açtığı pasta dükkanıyla kısa sürede sermaye sahibi oldu.

Kazandığı sermayeyle küçük bir iş yeri daha açan Tuncer, tek başına başladığı iş hayatında şimdi 12 kişiye istihdam sağlıyor. Organik ürünlerle müşterilerine sağlıklı ve leziz pastalar sunan Tuncer, girişimci ruhuyla ev kadınlarına örnek oluyor.

Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pasta üretimiyle ilgili eğitim aldığını belirterek, yeteneğini ve ilgisini yatırıma dönüştürmek istediğini söyledi.

Daha önce bir ilaç firmasının “kalite güvence” departmanında 5 yıl çalıştığını aktaran Tuncer, “Bu yüzden iş hayatına pek yabancılık çekmedim. Çocuklarım doğduktan sonra böyle bir işin beni mutlu edeceğini düşündüm ve bu işe giriştim. Şimdi küçük bir şube daha açtık. Şu an 12 kişiye istihdam sağlıyorum” diye konuştu.

-“Ürettiğim herşey doğaldır”-

Tuncer, pastalarında kullandığı malzemelere çok dikkat ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Diğer pastacılardan tek farkım, kişiye özel çalışmamdır. Bu çalışmalarımda kullandığım malzemeye çok dikkat ediyorum. Her şeyi çok özenle seçiyorum. Temizliğe dikkat ediyorum. Katkısız ürün üretmek benim için çok önemli. Kurabiyelerimden tutun, yaş pastalarıma kadar her şey doğaldır. Örneğin, yaş pastalarımda kullandığım meyveleri organik üretim yapan kişilerden alıyorum. Kendi reçelimizi, acıkamızı kendimiz hazırlıyoruz. Kahvaltıdan pastaya, pastadan kurabiyeye kadar her şeyi burada kendimiz üretiyoruz.”

Tuncer, müşterilerimizin taleplerine göre yemek de çıkardıklarını ifade ederek, herşeyi taze ürünlerden hazırladığını kaydetti.

‘Benim için doğal, ev yapımı, katkısız ürün üretmek ve bu şekilde hizmet vermek çok önemli” diyen Tuncer, eşinin de işi ve çocuklarıyla ilgilenerek kendisine destek olduğunu sözlerine ekledi.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

2 YORUMLAR

  1. Merhaba
    Özel günleriniz için bebek kurabiyesi,nikah kurabiyesi, nişan ve isteğe göre değişen her türlü birbirinden güzel ve damak tadına hoş gelen uygun fiyatlarla temiz ve hijyenik ortamda kurabiyeler yapılır.

    gsm: 0507 978 25 19

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here