Orison Enerji Depolama Projesi 200 Bin doları geçen yatırım topladı

Orison Enerji Depolama Projesi

Kurmuş olduğu enerji depolama şirketinin CEO’su olan Eric Clifton, tasarlamış olduğu Orison isimli ürün ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kickstarter sitesine projeyi sunan Eric Cliftonun proje için istediği tutar 50 bin dolar civarındaydı. Ancak ürün yatırımcıların o kadar ilgisini çekti ki tam tamına 200.000 dolar yatırımı geçti. Peki bu ürünü bu kadar ilgi çekici yapan nedir. İnsanların hayatını ne yönde etkileyecek ?

Orison Enerji
Orison Enerji

Orison Enerji Depolama Projesi Hakkında Ayrıntılar:

Orison firmasının geliştirdiği bu bataryalar elektrik ücretlerinin daha düşük olduğu gece saatlerinde şarj ediliyor ve diğer zamanlarda elektrikli aletleri çalıştırmak için kullanılabiliyor. Böylece elektrik faturasında tasarruf imkanı sağlayan bu ürünler tüketicilerin faturalarının kısmende olsa düşük gelmesini sağlıyor. Orison Tower ve Orison Panel olmak üzere iki farklı tasarıma sahip olan biri panelde diğeri zemine yerleştirilebiliyor.

Orison cihazların faydalarına ilave olarak bu cihazlar fosil yakıt kullanmadığı için temiz ve yenilenebilir enerji üretiyor. Sadece bu özelliği bile bu cihazları seçenek olarak üst sıralara taşıyor. 10 yıl garantisi olan bu iş fikrinin 1200 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulduğunu da belirtelim. 2016 yılının Ağustos ayında teslim edilmeye başlanacak olan bu ürünler bir çok ülkede de kullanılabilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here