Oyun Ablası Trendleri Unisbul.com

Unisbul.com olarak kariyer siteleri arasında bir ilki gerçekleştirdik ve tam 5 yıldır ailelerimizin küçük yaştaki çocuğuna oyun ablası, saatlik bakıcı, okul çağındaki çocuğuna etüt sorumlusu bulmasına yardımcı oluyoruz.

Sektördeki 5 yıllık tecrübemizi ailelerimize ve onların geleceği olan çocuklarına daha iyi hizmet vermek için kullanmaktayız. 2012 yılında bu sektörde önemli bir ivme kazandık ve yüzlerce ailemize hizmet verdik.

İşkur tarafından almış olduğumuz Özel istihdam bürosu belgesi, kariyer.net ortağı olmamız ve en önemlisi siteye kayıt olan öğrenci ve mezunlardan öğrenci belgesi / mezuniyet diploması istememiz ailelerimize sunmuş olduğumuz güveni temsil etmektedir.

Yapmış olduğumuz bu hizmeti “En çok talep edilen hizmetimiz hangisi?”, “Aileler hangi yaştaki çocukları için oyun ablası arıyor?”, “Hangi il ve İlçelerden oyun ablası talebi daha çok?” ve “Hangi meslekte çalışanlar çocukları için oyun ablasına ihtiyaç duyuyor?” tüm bu merak edilenleri istatistiksel olarak yayınladık.

TALEP EDİLEN HİZMET GRAFİĞİ

TALEP EDİLEN HİZMET GRAFİĞİ
TALEP EDİLEN HİZMET GRAFİĞİ

2010-2011 yılında İlk defa yayınladığımız oyun ablası trendlerinde %56 ile Ev Ödevlerine Yardımcı talebi ilk sırayı yer almaktaydı. Oyun ablası kavramının son yıllarda Unisbul.com ile birlikte lügata girmesiyle 2010 ‘da %34’lük bir talep alan Oyun ablası ise 2012’de %78 ile büyük bir rekor kırmış oldu.

ÇOCUKLARIN YAŞINA GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ

ÇOCUKLARIN YAŞINA GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ
ÇOCUKLARIN YAŞINA GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ

Hangi yaşta çocuğuma oyun ablası bulmalıyım sorusu da ailelerimizin en çok merak ettiği konuların başında geliyor… Bebeklerin daha anne karnında bir şeyler öğrendiğini ve bu nedenle Beethoven, Mozart dinletildiğini hepimiz biliriz. Daha anne karnında bebekler bir şey öğrendiğine ve öğrenmenin de yaşı olmadığına göre doğar doğmaz neden bebeklerimizi eğitici oyunlarla eğitmeyelim?

İşte bu kanımızı oyun ablası trendimizdeki yaş grafiğimiz de gösteriyor ki, 1 yaşındaki çocuğuna oyun ablası arayan aile sayımız %26. ilkokul çağına girinceye kadar, hatta ilk okula başladığı ama oyundan kopmakta zorlandığı 7 yaşındaki çocuklar için de oyun ablası aranmaktadır. Bu yaştan sonra daha çok ev ödevlerine yardımcı üniversiteliler aranmaktadır.

İL VE İLÇELERE GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ

İL VE İLÇELERE GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ
İL VE İLÇELERE GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ

Kadıköy her zaman Oyun Ablası arayışında ilk sırada yer almıştır. Ümraniye, Üsküdar, Beşiktaş sırasıyla takip etmektedir.

AİLELERİMİZİN MESLEKLERİNE GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ

AİLELERİMİZİN MESLEKLERİNE GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ
AİLELERİMİZİN MESLEKLERİNE GÖRE TALEP İSTATİSTİĞİ

Tüm ailelerimiz çocuğuna en iyi eğitimi verdirmek, en iyi üniversitelerde okuyan oyun ablalarından/abilerinden ders aldırmak için çabalamaktadır. Tabi ki kendi imkanları çerçevesinde, gücü yattığı kadar bu hizmeti almaktadır. Gelir seviyesine göre dağılım gösteren grafiğimizde oyun ablası talebi en çok şirket yöneticilerinden gelmektedir. Çalışan ebeveynlerin oyun ablası ihtiyacı her zaman olmaktadır. İster mühendis olsun, isterse mimar bu ihtiyaç yılın tüm zamanı sürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here