Öz çekim ile Ödeme Yöntemi

Öz çekim ile Ödeme Yöntemi

MasterCard tarafından açıklanan yenilik bir çok alışveriş tutkununu heyecanlandırmış durumda.

master

MasterCard tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni ödeme sistemi, kredi kartı kullanıcıları, bankalar ve otoriteler tarafından heyecanla karşılandı. Biyometrik bir güvenlik sistemi içeren bir akıllı telefon uygulamasını duyuran MasterCard, kredi kartı sahiplerinin ödemelerini, akıllı telefon uygulaması ile çekecekleri öz çekim fotoğraf ile yapabilecekleri belirtiliyor.

Dijital bir yüz haritası oluşturarak güvenlik seçeneklerine eklenen öz çekim fotoğrafı, kullanıldığında çeşitli parametreler ve algoritmalar ile analiz yaparak, ödeme işlemini onaylıyor.

MasterCard bu hizmet ile bir çok kredi kartı hırsızlığını ve dolandırıcılığını önleyebileceğini, dünya genelinde madur duruma düşen on binlerce insanın bu kötü durumdan ve endişesinden kurtulacağını belirtiyor.

MasterCard öz çekim akıllı telefon uygulamasını edinen kullanıcılar, bir mağazaya gittiğinde akıllı telefon uygulamasını kullanarak kartın kullanımı için izin talep ediyor. Analizleri yapan uygulama, izin verdikten sonra alışveriş yapılabiliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here