Özbekistan 2011’i Girişimcilik yılı ilan etti

Ekonomik alanda yeni bir kalkına süreci içerisinde olan Özbekistan, 2011’i ‘orta ölçekli yatırımlar ve girişimcilik’ yılı ilan etti.


Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, 2011’in orta ölçekli yatırımları ve girişimcileri destekleme yılı ilan edildiğini açıkladı.


Kerimov konuyla ilgili açıklamayı Özbekistan anayasasının kabul edilişinin 18.yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende yaptı. Kerimov, ekonomik kalkınmada ülkenin asıl dayanağı olan bu alanı daha da geliştirmek amacıyla böyle bir karar aldıklarını dile getirdi. Özbek lider 2011’in ‘orta ölçekli yatırımlar ve girişimcilik’ yılı ilan edildiği açıklaması salondakiler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.


Böyle bir kararla ülkede küçük ve orta ölçekli yatırımlara destek çıkmanın ve bu alanı daha da yaygınlaştırmanın hedeflendiğini dile getiren İslam Kerimov, orta ölçekli yatırımların ekonominin temel dayanağı olduğunu kaydetti. Özbekistan’da aktif girişimcilik ruhunun olması gerektiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Kerimov istenilen ekonomik kalkınmanın ancak bu alanın canlandırılmasıyla mümkün olabileceğine dikkat çekti.


1997’den beri her yılın ayrı bir adla anıldığı Özbekistan’da 2010 ‘Olgun Nesil’, 2009, ‘Köyleri Kalkındırma’, 2008, ‘Gençler’, 2007, ‘Sosyal Koruma’, 2006 ‘Hamiler ve Sağlık Çalışanları’ ve 2005 ise ‘Sağlık’ yılı ilan edilmişti. Kaynak:Stargundem.com

2 YORUMLAR

  1. selam arkadaslar bozbek turizm bu yıl yarattıgı iş istihdami iş dünyasinda cok yankı buldu emre aydin kırac gibi sanatcilara 3+1 daire hediye etti

  2. SELAM BOZBEK TURİZM İNSAAT BU YIL HIZLI ÇIKIŞI İŞ DÜNYASİNDA BÜYÜK YANKI YAPTI BOZBEK TURİZM EMRE AYDIN KIRAC YILIN SANATCILARINA 3+1 EV HEDİYE ETTİ.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here