Özsüt fırıncılık sektörüne girip franchise ağını genişletecek

Pastacılıktan sonra restaron sektörüne adım atan Özsüt, şimdi de ekmek yapacak. Marka Alman Dr. Oetker’in karışımlarını satın alıp, Komşufırın’a da rakip olacak. Pastacılıktan sonra Özsüt Atölye ile restoran sektörüne giren Özsüt, krizde franchise ağını ayakta tutmak için fırıncılığa girmeye hazırlanıyor.


Özsüt Genel Müdürü Yıldırım Çullu, Alman Dr. Oetker firmasının satın aldığı unlu mamul firması Martin Braun’dan alacakları ekmek karışımlarını Türkiye’ye getirip farklı çeşitte ekmek üreteceklerini kaydetti. Çullu, “Türkiye’de olmayan ekmekler üreteceğiz. Yeni konseptimizin adı ‘Özsüt Fırın’ olacak. Mevcut yerleri de dönüştürebiliriz yeni şubeler de açabiliriz” dedi. Eylül ayında İzmir’de konsepti denemeye başlayacaklarını belirtennin tamamını yemeğe ayırmak istemiyor. Biz de bundan yola çıkıp bir çeşit çorba, 5-6 çeşit salata ile farklı ekmek ve unlu mamul çeşitlerinin yer alacağı şubeler açmaya karar verdik” dedi.


Farklı lezzet iddası

Konsept içerisinde Türklerin geleneksel lezzetlerine yer vermeyi düşünmediklerini ifade eden Çullu, “İnsanlar farklı lezzetleri de tatsın istiyoruz. Markayı üst segmentte konumlandırıyoruz. Bu yüzden de fiyatlar farklı olacak. Doğal olarak da şube lokasyonlarını da orta ve üst segmentin alışveriş yaptığı ya da çalıştığı yerlere göre seçeceğiz” diye konuştu.
Kaynak:Sabah

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here