PACE Projesine 273.000 EURO’dan Fazla Yatırım Geldi

PACE Projesine 273.000 EURO'dan Fazla Yatırım Geldi 2

PACE Projesine

Pace isimli proje araçların daha verimli çalışması ve yakıt bakımından tasarruf etmesi için geliştirilen bir proje. Fikir sahipleri toplamda 273.000 euro yatırım alarak projesinin değerini göstermiş oldu. 20 gün daha fon toplama süresi kalan Pace Almanya’lı bir grup girişimcinin ürünü.

Günümüzde araç sayısı git gide artmaktadır. Bu durum insanların leyhine olsa da zamanla aleyhine dönüşecektir. Bunun sebebi ise araçlardan çıkan gazların atmosfer tabakasını kötü yönde etkilemesidir. Dolayısıyla doğanın aleyhine olan her şey insanların da zamanla aleyhine olur. Dünya üzerinde 2010 yılının verilerine göre 1 milyar 250 bin küsür araç bulunmaktadır. Bu veriler 6 yıl öncesine ait olduğuna göre şimdi ki araç sayısını düşünmek bile istemezsiniz.

Yine 2013 yılı verilerine göre ülkemiz de her 4 kişiden birine araç düşmektedir. Bulunduğumuz yıl itibari ile kişi başına 1 araç düşebilir. Kişi başına araç düşüyor ise benim neden aracım yok diyebilirsiniz. Bu soruyu sormakta sizden haklısı yoktur ancak zengin iş adamlarının otomobil koleksiyonları ve şirketlerin birden fazla şirket araçları olduğunu düşünürseniz bu soruya yanıt bulabilirsiniz.
pace araç
Gelelim bugün sizlere tanıtacağımız ürüne. Pace isimli proje araçların daha verimli çalışması ve yakıt bakımından tasarruf etmesi için geliştirilen bir proje. Bu proje sayesin de aracınız da eksik olan her şeyden buna arızalar ve bakımlarda dahil hemen haberdar olabilirsiniz. Bluetoot ile akıllı cihazınıza bağlanabilen Pace isimli proje tam bir cüzdan dostu. Aracınızın beyni ile bağlantıya geçen ve aracınızın verilerini akıllı telefonunuza yönlendiren bu proje sayesinde otobilinizin yakıt,yağ ve diğer eksiklerinden kolayca haberdar alabilir böylelikle büyük sorunlar ile karşılaşmadan önlem alabilirsiniz. PAce ile daha rahat ve güvenli yolculuklar mümkün hale geliyor. Ayrıca yakıt tüketimi konusunda da duyarlı olan PACE isimli ürün sizi sürüş esnasında uyararak daha az yakıt tüketmenize yardımcı olur. 6 kişi tarafından geliştirilen ve AKPM şirketi tarafından projelendirilen PACE isimli ürün otomobillerin başkenti sayılan Almanya’da üretime geçecek.
pacee
Projeye yeterli desteği bulmak için kickstarter’lı yatırımcılar ile irtibata geçen AKPM isimli firma kickstarter’lı yatırımcılardan tam 50.000 EURO alt limitli fon talebinde bulundular. İstenilen talebin kickstarter’lı yatırımcılar tarafından kısa sürede karşılanması ve projenin beğenilerek daha fazla fon toplamasıyla AKPM firması tam 273.000 EURO fon toplamayı başardı. Projenin kickstarter’dan kalkmasına 20 günden az bir süreç kaldı. Bu kalan süreç zarfında projenin daha fazla fon toplaması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here