Yeni Yılda Size Para Kazandıracak Küçük İşletme Fikirleri

Yeni yılda sıfırdan başlayıp iş kurmak isteyen girişimcileri için yükselen sektörlerde para kazandıracak küçük işletme fikirleri.
Yeni Yılda Size Para Kazandıracak Küçük İşletme Fikirleri
6 dk
Son güncellenme: 30/01/2020
Tüm Başlıklar

Önümüzdeki yıl için biri diğerinden yenilikçi iş fikirleri arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Sadece bugün için değil aynı zamanda gelecek 10 için bile karlı ve devamlı olacak bir işletme bir e ticaret şirketi için harika fikirler bu yazıda. Bu listedeki fikirleri popülaritesi artan fikirler arasından derledik. Yeni bir eğilimin peşine takılarak yatırım yapmak bazen karlı bazen de zararlı olabilir. Bu listedeki e-ticaret iş fikirlerinden bazıları, daha rekabetçi ama daha az riskli olduğu için uzun zamandır popüler. Ancak, aşağıdaki tüm niş örnekler para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer kendinize ne iş kursam diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. İşte önümüzdeki koca yıl için kurabileceğiniz karlı iş fikirleri

1. Siyah Nokta Tedavisi

Siyah Nokta Tedavisi için google arama trendi

Düşük yatırım gerektiren iş fikirleri arıyorsanız, muhtemelen düşük maliyetli, ancak kitle cazibesine sahip ürünlerle başlamak istersiniz. Siyah nokta temizliği 2019'daki en popüler fırsatlardan biriydi, ancak bunun büyüme trendi uzun vadeli ve düşük yatırımlı bir iş olabileceğini kanıtlıyor. Siyah noktalarla ilgili olan şey, asla gitmemeleri. Yıllarca ürün satmaya devam edebilir ve hatta cilt bakımı içindeki diğer sektörlere de genişleyebilirsiniz.

O zaman bu işletmenin nasıl kurulabileceğine bakalım. Öncelikle kendinize bir blog oluşturmak ile başlayın. Güzellik sektörü üzerinde uzman olduğunuzu gösteren blog içerikleri ile potansiyel müşterilerinizin dikkatlerini çekin. Blog içeriklerinizin güçlü olması için en 1.000 kelimeden oluşan tutarlı makaleler girmeye özen gösterin. Ayrıca blogunuzu güncel tutmmak için 6 ayda bir geçmişe dönük metinleri güncel bilgiler ile tazeleyin. 

2. Masaj Hizmeti

Sırt Ağrısı için yükselen Google aranma hacmi

 

Atık çok fazla insan ofislerde gün boyu hareketsiz pozisyonlarda çalışıyor ve özellikle sırt masajına ihtiyaç duyuyor. Her ay binlerce insan sırt ağrılarına çözüm arıyor. Sırt ağrısı ile birlikte çare, çözüm gibi kelimelerin aranma hacimleri de eklendiğinde büyük bir talep olduğunu görebilirsiniz. Sırt masajı satarak, müşterilerinizin büyük bir sorunu çözerken hissettikleri semptomları en aza indirmeye yardımcı olabilirsiniz. Herkes semptomlarını en aza indirmek için profesyonel bir masaj yapmayı göze alamaz, ancak sırt masajları bazı sorunları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Öncelikle kendinize bir internet sitesi hazırlayın. Bu internet sitesi üzerinde sırt ağrısı çekenler için hazırlanmış faydalı blog yazıları yayına alın. Blog içeriklerinizi aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızda da paylaşın. İçeriklerinizi okuyan insanlara tekrar reklam göstermek için gerekli analytics ve facebook piksel kurulumlarını tamamlayın. İçeriklerinizi okuyan insanlara sabah erken vakitte (yataktan kalktıkları ve ağrıyı hissettikleri anda) ve iş saatinin sonunda (işten ağrı ile çıktıklarında) reklam gösterin. İnsanlardan onları tekrar arayabilmeniz için iletişim bilgileri talep eden bir form isteyin. 

3. Fotoğraf Yazıcısı

Fotoğraf yazıcısı arama terimi için yükselen google trend grafiği

Fotoğrafların bastırılması günlerinin geride kaldığını düşünenlerden misiniz. O zaman yanılıyorsunuz. Bu hem nostaljik bir özellik hem de gayet eğlenceli.

Bu işin pazarlamasına etki edecek duygu eğlencedir. Kendi resimlerini çekip, yazdırıp kutularda saklayan insanların videoları ile yola çıkabilirsiniz. Genç tüketiciler için yeni bir heyecan, daha yaşlı tüketiciler için de nostaljik bir hava estirebilirsiniz. 

4. Tercüme Hizmeti

Çeviri aranma kelimesinin yükselen trendini gösteren tablo

Zaman geçtikçe dünya genişliyor. Çeviri ile ilgili iş fikirleri peşinden gitmek için büyük bir pazar olacak. Google Translate, zaten 277 milyon aylık arama alıyor ve insanların alabilecekleri tüm çeviri hizmetine ihtiyaç duyduklarını kanıtlıyor. Bir işletme sahibiyseniz, farklı dillerde uluslararası bir kitleye satış yapmak daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olur. Gezginseniz, bir çevirmen aracı yardımıyla ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi iletebilirsiniz. 

Siz de insanlara tercüme hizmeti satabilirsiniz. Böyle bir işletmeyi tanıtmak için öncelikle Facebook ve LinkedIn ile insanları iş ünvanlarına göre süzün. İşletme sahipleri ve yöneticilerden oluşan bir hedef kitleyi hazırlayın. Daha sonra onlara hizmetinizi teklif edin. 

5. Yeniden Kullanılabilir Bez Çantalar

Bez çanta aranmasının yükselen trendi

İnsanlar evlerinde ürettikleri atıkların bilincinde olduklarından, bazıları plastik atık miktarını azaltmak için yeniden kullanılabilir torbalar kullanmaya başlıyor. Çevreyi korumaya odaklanmış iş fikirleri, sosyal açıdan bilinçli bir marka oluşturmanıza yardımcı olabilir. Örgü çantalar, ürünleri, oyuncakları veya diğer ev eşyalarını saklamak için kullanılabilir.

Bu ürünü satabilmek için çevre konusunda duyarlı kişilere erişmeniz gerekir. Poşet kullanımının doğaya ve deniz yaşamına verdiği zarar konusunda endişeli insanlar sizin hedef kitleniz olacaktır. Bir yandan düzenli reklam çalışmaları ile bu hedef kitleye reklam gösterebilir, diğer yandan düzenli blog içerikleri ile insanların bu konudaki farkındalıklarını arttırabilirsiniz. 

6. Büyük Beden Giyim

Büyük beden aranma kelimesinin yükselen trendi

Alınmaya çalışılan tüm önlemlere rağmen obezite hem ülkemizde hem de dünyada büyük bir sorun. Bunun yanında ünlü giyim markaları büyük beden tüketiciler için yeni kreasyonlar oluşturmaya başladılar. Güzellik algısının standart beden ön kabulü gün geçtikçe yıkılıyor. Artık büyük beden mankenler bile var. 

Eğer büyük beden giyim üzerine bir iş fikrinde karar kılıyorsanız satış için size bir e ticaret sitesi şart. Ayrıca Instagram üzerinde de çok aktif olmanız gerekecek. Sadece büyük beden ürün seçeneklerinin olduğu bir instagram butiği açmak sizin için karlı bir iş fikri olabilir. 

7. Kablosuz Kulaklıklar

Kablosuz kulaklık aranmasının yükselen hacmi

Kablosuz kulaklık pazarının yüzde 7 oranında büyümesi bekleniyor. Kablosuz kulaklıklar şu anda pazar payının yüzde 31'ine sahip. Kulaklık endüstrisinin perakende pazarının 2025 yılına kadar 15,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Kablosuz kulaklık insanlar için hem rahat kullanım imkanı hem de teknolojik motivasyon sağlıyor. Dilersiniz bu işe dropshiping ile başlamak mümkün. Kendiniz için uygun fiyatlı kablosuz kulaklık tedarik eden birçok üretici ve ithalatçı bulabilirsiniz. Ayrıca stoklu çalışmak istiyorsanız pazar yeri siteleri sizin için harika bir başlangıç olabilir. 

8. Sakal Bakımı

Sakal yağı aranmasının yükselen hacmi

Artık erkekler daha fazla sakallı. Bu moda geçeceğe de benzemiyor. Kadınlar için uzun yıllardır var olan saç bakım ürünleri şimdi erkekler için de var. Erkekler sakallarını ve bıyıklarını tarayarak bakım uyguluyorlar. Her neslin erkekleri kişisel bakım konusunda daha da duyarlı. 

Böyle bir ürün satmak için markanız için önemli bir konumlandırma planına sahip olmanız gerek. Erkekler için diğer bakım ürünlerini de bulunduran bir internet sitesine sahip olabilirsiniz. Kişisel bakım ürünleri konusunda çok fazla dropshiping tedarikçisi zaten mevcut. Ayrıca sizin için kişisel bakım konusunda hassas erkek instagram kullanıcıları önemli fir hedef kitle olabilir. 

9. Telefon Kılıfları

Telefon kılıfı aranmasının yükselen hacmi

Artık herkesin cebinde en az bir akıllı telefon var. Ayrıca ilerleyen teknoloji bir çok uygulama ile artık telefonları tamamen kişiselleştirdi. Uygulamalarımız ve ayarlarımız ile içini kişiselleştirdiğimiz akıllı telefonların dışını kişiselleştirmenin yolu ise telefon kılıfları.

Telefon kılıfları hem kişiselleştirme hen de koruma amacı ile kullanılabiliyor. Artık telefonlar daha pahalı. Hem bize ait özel bir görünüm hem de düşmelere karşı bir önlem olarak cep telefonu kılıfları büyüyen bir pazar. Z nesli için telefon neredeyse bir olağan bir organ. Bu gelişen pazardaki satış imkanları da harika. Sadece mobil cihaz kullanıcılarına reklam çıkabilirsiniz ve insanların kullandığı cep telefonlarını analytics ile bulabilirsiniz. 

10. Akıllı Saatler

Akıllı saatler arama teriminin yükselen hacmi

Giyilebilir teknoloji akımının en başarılı ürünü saatler oldu. 2018'e kadar, dünya çapında 141 milyon adet akıllı saat satıldı. İster adımları izlemek veya gününüzü planlamak için kullanılsın, akıllı saatler gelişiyor ve bu da onları yenilikçi bir iş fikri haline getiriyor.

Akıllı saatlerin de bir çok özelleştirilebilir alanı var. Gezi meraklıları için GPRS uyumlu olanlar, resim meraklıları için kamera özelliği bulunanlar… Neredeyse cep telefonları kadar kişiselleştirilebilir imkanlar sunan akıllı saatlerin piyasası önümüzdeki 10 yıl boyunca sürekli yükselecek gibi görünüyor. 

11. Meditasyon

Google'da meditasyon aranmasının yükselen hacmi

Meditasyon kelimesi için aranma hacmi ilginç bir şekilde yıldan yıla büyüyor. Her ay yüzbinlerce insan çeşitli kelimeler ile meditasyon konusunda arama yapıyor. Bu daha stresli bir hayatımız olduğunu gösteren bir ipucu olabilir. Diğer bir yandan meditasyon sektörü uzun vadede bile karlı bir iş fikri olmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Bu iş fikrinde pazarlama internet üzerinden olabileceği gibi çevrim dışı alanlarda da yapılabilir. Kendiniz için bir blog oluşturmayı ihmal etmeyin. Bir yandan meditasyon ve stres ile yönetim konusunda içerikler oluştururken, diğer yandan atölye çalışmaları ve eğitimler düzenleyin. Ayrıca bir kitap fikri bile hoş olabilir. 

12. Evcil Hayvanlar

İnsanlar evcil hayvan konusunda 10 yıl önceye göre daha hevesliler. Her gün evinde evcil hayvan bakan yeni biri ile tanışıyoruz. Kuşlar, kediler, köpekler neredeyse ailemizden biri oldular. Ayrıca insanlar bu hayvanların bakımı ve konforu için para harcamaya hazırlar. Bir önceki nesilin kapıda köpek, avluda kedi bakması gibi değil evcil hayvan anlayışları. 

Bu insanlar için evcil hayvanların sağlıkları, rahatlarını ve bakımlarını kolaylaştıracak her türlü ürün harika olabilir. İnternet üzerinden satmak için de gerçekten uygun bir ürün grubu.İster pazar yeri siteleri üzerinden, ister kendi internet siteniz üzerinden kolaylıkla satabileceğiniz, raf ömrü konusunda sorunsuz ürünler. İnsanların evcil hayvan merakları size önümüzdeki yıllarda çok para kazandırabilir.  

x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.